Şarkul Avsat Türkçe https://turkish.aawsat.com Şarkul El-Avsat gazetesi dünyaca en ünlü günlük Arapça gazetesi sayılır. Farklı dört kıtada bulunan 12 şehirde aynı anda basılmaktadır. http://feedly.com/icon.svg

Cezayir’de yeni koronavirüs kısıtlamaları getirildi

Cezayir’de yeni koronavirüs kısıtlamaları getirildi

Salı, 17 Kasım, 2020 - 08:45
Okullarında koruyucu maske takan öğrenciler (AFP)

Cezayir'de koronavirüs (Kovid-19) salgınına karşı alınan tedbirler kapsamında yeni kısıtlamalar getirildi.

Cezayir’de 2. koronavirüs dalgası yaşanırken önlemler arttırılıyor. Önlemlere ilişkin açıklama Cezayir Başbakanlık Ofisi’nden geldi. Ofis, korona virüsünün yayılmasını yavaşlatmak için yeni kısıtlamalar getirildiğini duyurdu. Yeni kısıtlamalara göre, ülkenin çoğu bölgelerde gece sokak çıkma yasağı uygulanacak.

Spor salonları, plajlar, gençlik ve kültür merkezleri dahil olmak üzere bütün eğlence alanları 15 gün boyunca kapalı kalacak. İşletmeler ise 15:00’te kapanacak. Kafeler ve restoranlar ise sadece paket hizmetleri verebilecek. Toplanmalar da yasaklandı.

Cezayir’de toplam korona virüs vak'aları 68 bin 589’a yükselirken korona da can kaybı 2 bin 168 oldu.

Öte yandan , Cezayir Sağlık Bakanı Abderrahmane Benbouzid daha önce yaptığı açıklamada, “Cezayir’de 2. korona virüs dalgası yaşanıyor. İkinci dalga daha sert ve tehlikeli” demişti. Benbouzid, Cezayir yeni tip korona virüs (Kovid-19) Aşıları Küresel Erişim Programı'nda (COVAX) katılarak halk güvenin garantisi almayı hedeflediğini vurgulamıştı.


Editörün Seçimi

Multimedya