Şarkul Avsat Türkçe https://turkish.aawsat.com Şarkul El-Avsat gazetesi dünyaca en ünlü günlük Arapça gazetesi sayılır. Farklı dört kıtada bulunan 12 şehirde aynı anda basılmaktadır. http://feedly.com/icon.svg

Suudi Arabistan: Kadın futbolunu geliştirmek için departman kuruluyor

Suudi Arabistan: Kadın futbolunu geliştirmek için departman kuruluyor

Cumartesi, 21 Kasım, 2020 - 09:15
(Suudi Futbol Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesi Adwaa Al Arifi)

Suudi Futbol Federasyonu, Federasyon Yönetim Kurulu üyesi Adwaa Al-Arifi'nin gözetiminde kadın futbolunu geliştirmek için bir departman kurma kararı aldı.

Suudi Federasyonunun resmi internet sitesinde yönetimin, Krallık'ta futbol oynayan kadın oyuncuların yüzdesini artırma ve kadın futbolunu geliştirmek için bir strateji ve ayrıntılı bir eylem planı geliştireceği belirtildi.

Bölüm, uluslararası yarışmalara katılmanın yanı sıra, kadın futbolu kültürünü tanıtma, destekleme ve kadın sporunun önemi konusunda toplumu bilinçlendirme faaliyetlerini de yürütecek.

Adwaa Al-Arifi, Suudi Arabistan'da kadın futbolunun son iki yıldır fiili bir başlangıcına tanık olduğunu belirterek, bunun Konsey'in yönetimin kurulması için onay vermesini kolaylaştırdığını söyledi. Arifi, Spor Bakanlığı’nın desteği ve kadınların yönetimde yer almasının kadın futbolunun gelişimini hızlandıracağını ifade etti.


Editörün Seçimi

Multimedya