Şarkul Avsat Türkçe https://turkish.aawsat.com Şarkul El-Avsat gazetesi dünyaca en ünlü günlük Arapça gazetesi sayılır. Farklı dört kıtada bulunan 12 şehirde aynı anda basılmaktadır. http://feedly.com/icon.svg

G20 liderlerinin fotoğrafı bu yıl farklıydı

G20 liderlerinin fotoğrafı bu yıl farklıydı

Pazartesi, 23 Kasım, 2020 - 08:30
Sanatçı Nabila Abuljadayel’in G20 liderlerini bir araya getirdiği tablosu.

Bu yılki G20 zirvesi koronavirüs salgını nedeniyle her açıdan öncekilerden farklıydı. Olağan protokole göre liderlerin toplu fotoğrafı çekilirken bu dönemde ise teknoloji, söz konusu toplanmayı tarihi Tureyf bölgesindeki bir duvara taşıdı.

Sanatçı Nabila Abuljadayel “G20 liderleri evimizde” adlı eserinde liderlerin tarihi buluşmasını resmetti. Tabloda liderlerin ortasında Suudi Arabistan Kralı Selman bin Abdulaziz ve Veliaht Prens Muhammed bin Selman bin Abdulaziz yer aldı.

Abuljadayel, Şarku’l Avsat’a ipek tabloda Suudi Arabistan’ın farklı bölgelerindeki kent stili ile liderlerin birleştirildiğini söyledi.

Sanatçı, zirvenin başkent Riyad’da yapılacağını ancak her Suudi vatandaşını derinden etkilenmesi nedeniyle eserde her bölgenin ünlü olduğu noktanın birleştirilmesinin önemine dikkat çekti. Tablonun boyutunun üç metrenin üzerinde olduğunu kaydetti.

Suudi Arabistan’ın başkanlığında düzenlenen G20’nin bu yılki logosunda sanatçı Muhammet Al Havas da ülkenin tüm şehirlerinin kültürel simgesi olan ve Sadu ismiyle bilinen geleneksel bedevi dokumasının renklerini kullandı.


İlgili HaberlerEditörün Seçimi

Multimedya