Şarkul Avsat Türkçe https://turkish.aawsat.com Şarkul El-Avsat gazetesi dünyaca en ünlü günlük Arapça gazetesi sayılır. Farklı dört kıtada bulunan 12 şehirde aynı anda basılmaktadır. http://feedly.com/icon.svg

BAE Enerji Bakanı: Petrol keşifleri üretimi günde 5 milyon varile çıkaracak

BAE Enerji Bakanı: Petrol keşifleri üretimi günde 5 milyon varile çıkaracak

Pazartesi, 23 Kasım, 2020 - 14:45
Abu Dabi Ulusal Petrol Şirketi ADNOC’un logosu (Şarku’l Avsat)

Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) Altyapı ve Enerji Bakanı Suheyl el-Mezrui, yapılan son petrol keşiflerinin, Abu Dabi Ulusal Petrol Şirketi’nin (ADNOC) 2030 yılına kadar üretim kapasitesini günlük 5 milyon varile çıkarma hedefini desteklediğini bildirdi.

Altyapı ve Enerji Bakanı Mezrui, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, “Yeni petrol keşifleri, 2030 yılına kadar üretim kapasitesini günde 5 milyon varil petrole çıkarma hedefi doğrultusunda ADNOC tarafından üstlenilen sürekli geliştirme süreçlerini yansıtıyor” ifadelerini kullandı.

BAE, dün yaklaşık 2 milyar varillik konvansiyonel ve 22 milyar varillik ankonvansiyonel yeni petrol sahası keşfedildiğini açıkladı.

Abu Dabi Emirliği, üretim kapasitesini artırmak için önümüzdeki beş yıl içinde petrol ve doğal gaza 122 milyar dolar yatırım yapmayı planlıyor.


Editörün Seçimi

Multimedya