Şarkul Avsat Türkçe https://turkish.aawsat.com Şarkul El-Avsat gazetesi dünyaca en ünlü günlük Arapça gazetesi sayılır. Farklı dört kıtada bulunan 12 şehirde aynı anda basılmaktadır. http://feedly.com/icon.svg

Kısıtlamaları hızlı bir şekilde esneten Avrupa'ya uyarı

Kısıtlamaları hızlı bir şekilde esneten Avrupa'ya uyarı

Perşembe, 26 Kasım, 2020 - 08:30
Avrupa Birliği Komisyonu Başkanı Ursula von der Leyen (AP)

Avrupa Birliği Komisyonu Başkanı Ursula von der Leyen dün yaptığı açıklamada, Noel’den sonra oluşabilecek üçüncü dalga ihtimaline karşı Avrupa ülkelerini uyardı. “Kovid-19” salgınını kontrol altına alma çerçevesinde uygulanan tedbirleri hızlı bir şekilde esnettiklerine dikkat çekti.

AFP’nin haberine göre başta Fransa ve Almanya olmak üzere bazı ülkelerin yıl sonu yaklaşırken kısıtlamaları hafifletmesi, Von der Leyen’i Avrupalı milletvekillerine erken esneme konusunda uyarıda bulunmaya yöneltti.

Von der Leyen yaz döneminden ders çıkarmak zorunda olunduğu, bu nedenle virüsten tamamen kurtulmadan bir kez daha rahatlamaya geçilmemesi gerektiğini kaydetti. Noel’den sonra üçüncü dalga riskinin oluşabileceğinin altını çizen Von der Leyen, “Evet, bu kez Noel farklı olacak. Biraz daha sessiz ve sakin geçecek” dedi.

Avrupa Hastalık Önleme ve Kontrol Merkezi (ECDC) tarafından hafta sonu yayınlanan son değerlendirmede, aralarında Fransa ve Almanya’nın da bulunduğu Avrupa Birliği ülkelerinin çoğunda durumun “son derece endişe verici” olduğu vurgulandı.


Editörün Seçimi

Multimedya