Şarkul Avsat Türkçe https://turkish.aawsat.com Şarkul El-Avsat gazetesi dünyaca en ünlü günlük Arapça gazetesi sayılır. Farklı dört kıtada bulunan 12 şehirde aynı anda basılmaktadır. http://feedly.com/icon.svg

Trump: Biden’ın başkanlığı onaylanırsa Beyaz Saray’dan ayrılırım

Trump: Biden’ın başkanlığı onaylanırsa Beyaz Saray’dan ayrılırım

Cuma, 27 Kasım, 2020 - 11:15

ABD Başkanı Donald Trump, Seçiciler Kurulu’nun Demokrat Joe Biden’ın başkanlığını onaylaması halinde Beyaz Saray’dan ayrılacağını bildirdi.

Trump, Şükran Günü dolayısıyla ülke dışında görevli ABD askerleri ile video konferans aracılığıyla gerçekleştirdiği görüşme sonrası Beyaz Saray’da gazetecilere açıklama yaptı.

Trump burada bir gazeteciden gelen soru üzerine “Seçiciler Kurulu, Biden’ın başkanlığını onaylarsa yanlış yapar ancak bu durumda tabi ki Beyaz Saray’ı bırakırım” dedi.

14 Aralık’ta karar verecek Seçiciler Kurulu’nun başkanlığını onaylaması halinde Biden’ın 20 Ocak’ta yemin etmesi bekleniyor.

Seçimin kazanılması için bir adayın 270 delegeye ulaşması gerekirken, Biden 3 Kasım’da yapılan başkanlık seçimlerinde 306 delege, Trump ise 232 delege kazandı.

Şimdiye kadar seçim sonuçlarının geçerliliğini kabul etmeyi reddeden Trump, seçimlerde hile yapıldığını ve kendisinin kazandığını iddia etmeye devam ediyor.


Editörün Seçimi

Multimedya