Şarkul Avsat Türkçe https://turkish.aawsat.com Şarkul El-Avsat gazetesi dünyaca en ünlü günlük Arapça gazetesi sayılır. Farklı dört kıtada bulunan 12 şehirde aynı anda basılmaktadır. http://feedly.com/icon.svg

Londra'da aşı karşıtlarından protesto: 60'dan fazla gözaltı

Londra'da aşı karşıtlarından protesto: 60'dan fazla gözaltı

Pazar, 29 Kasım, 2020 - 10:45
Fotoğraf (İHA)

İngiltere’nin başkenti Londra’da aşı ve Kovid-19 karşıtlarının düzenlediği protestoda polis 60’dan fazla kişiyi gözaltına aldı.

Avrupa'da aşı ve Kovid-19 tedbirlerine karşı olan kişi ve grupların protestolarına her gün bir yenisi ekleniyor. İngiltere'nin başkenti Londra'da bulunan Hyde Park'ta bir araya gelen binlerce kişi aşıları ve Kovid-19 kısıtlamalarını protesto etti. Göstericiler, Hyde Park'tan başladıkları yürüyüşlerine Oxford Caddesi geldiklerinde farklı yönlere dağılarak devam etti. Göstericiler, sık sık “Aşı olmak istemiyoruz”, “Hükümet politika değiştirmeli” ve “Başbakan Boris Johnson istifa“ sloganları attı.

Başkent polisi, yaklaşık 3 saat süren protestolar sırasında geniş güvenlik önlemleri alırken, çıkan olaylarda 60'dan fazla kişiyi gözaltına aldı. Polis sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı paylaşımda, “Oxford Circus ve Regent Street civarında kalabalıklar protesto etmeye ve toplanmaya devam ediyor. İnsanları bölgeyi terk etmeye ve eve gitmeye çağırıyoruz. Aksi takdirde tutuklama veya yaptırımla karşı karşıya kalabilirsiniz" ifadelerine yer verdi.

Polis, gözaltıların korona virüs kısıtlamalarının ihlali de dahil olmak üzere farklı suçlardan yapıldığını aktardı.


Editörün Seçimi

Multimedya