Şarkul Avsat Türkçe https://turkish.aawsat.com Şarkul El-Avsat gazetesi dünyaca en ünlü günlük Arapça gazetesi sayılır. Farklı dört kıtada bulunan 12 şehirde aynı anda basılmaktadır. http://feedly.com/icon.svg

Rusya: Fahrizade suikastı bölgeyi istikrarsızlaştırmaya yönelik bir provokasyondur

Rusya: Fahrizade suikastı bölgeyi istikrarsızlaştırmaya yönelik bir provokasyondur

Salı, 1 Aralık, 2020 - 09:00
Muhsin Fahrizade’nin Savunma Bakanlığı binasına getirilen tabutu (Mehr)

Rusya dün, İranlı nükleer bilim insanı Muhsin Fahrizade’ye düzenlenen suikastı şiddetle kınarken olayı, ‘bölgede istikrarı bozmaya yönelik bir provokasyon’ olarak değerlendirdi.

Alman Haber Ajansı’nın (DPA) haberine göre, Rusya Dışişleri Bakanlığı’ndan yapılan açıklamada, Rusya’nın, Fahrizade suikastını şiddetle kınadığı belirtildi. Açıklamada, Moskova'nın, ‘bölgeyi istikrarsızlaştırmayı ve buradaki atmosferi daha gergin bir hale getirmeyi amaçlayan bu terör eyleminin provokatifliği ile ilgili büyük endişesi’ dile getirildi.

Açıklamada ayrıca Fahrizade suikastının arkasında olan ve bunu siyasi çıkarlarına ulaşmak için kullanmaya çalışanların sorumluluklarını üstlenmeleri gerektiği vurgulanırken tüm taraflara ‘gerginliğin artmasına neden olabilecek adımlar atmaktan kaçınılması’ çağırısı yapıldı.


Editörün Seçimi

Multimedya