Şarkul Avsat Türkçe https://turkish.aawsat.com Şarkul El-Avsat gazetesi dünyaca en ünlü günlük Arapça gazetesi sayılır. Farklı dört kıtada bulunan 12 şehirde aynı anda basılmaktadır. http://feedly.com/icon.svg

İngiliz yetkili: Koronavirüs sonsuza kadar devam edecek

İngiliz yetkili: Koronavirüs sonsuza kadar devam edecek

Perşembe, 3 Aralık, 2020 - 14:45
İngiltere Sağlık Direktör Yardımcısı Prof. Dr. Jonathan Van Tam (Reuters)

İngiltere Sağlık Direktör Yardımcısı Prof. Dr. Jonathan Van Tam, yeni tip koronavirüsün (Kovid-19) sonsuza kadar bizimle olacağını ve asla ortadan kaldırılamayacağını söyleyerek, vatandaşların normal hayata geri dönmek istiyorlarsa aşı olması gerektiğini vurguladı.

Dr. Van Tam, The Sun gazetesinin koronavirüs önlemlerinin ne zaman biteceğine ilişkin sorusuna, “Koronavirüs asla ortadan kaldırmayacağız ve hastalık insanlarda sonsuza kadar devam edecek ancak virüsün neden olduğu enfeksiyon mevsimsel bir sorun hale gelebilir” diyerek yanıt verdi.

İngilizlerin normal hayata dönmek istiyorlarsa aşı yaptırmaları gerektiğini vurgulayan İngiliz Doktor, “Vatandaşlar, maske takılmadığı, mesafeye dikkat edilmediği ve dezanfektan kullanılmadığı salgın öncesi normal hayatımıza dönebilmek koronavirüs aşısı olmalı, sonra hükümet bu ihtiyati tedbirleri kaldırabilir” dedi.

Dr. Van Tam, İngiliz hükümetinin onayladığı Pfizer aşısının tam koruma sağlaması için iki dozda alınması gerektiğine de dikkati çekti.

Johns Hopkins Üniversitesi verilerine göre İngiltere’deki toplam vaka sayısı 1 milyon 659 bini aşarken, can kaybı ise 59 bin 699’a çıktı.


Editörün Seçimi

Multimedya