Şarkul Avsat Türkçe https://turkish.aawsat.com Şarkul El-Avsat gazetesi dünyaca en ünlü günlük Arapça gazetesi sayılır. Farklı dört kıtada bulunan 12 şehirde aynı anda basılmaktadır. http://feedly.com/icon.svg

Beş günlük suşi yiyen kadın aylarca halüsinasyon gördü

Beş günlük suşi yiyen kadın aylarca halüsinasyon gördü

Perşembe, 3 Aralık, 2020 - 16:15
Suşi dilimleri (AFP)

ABD’li bir kadın, beş gün önce aldığı suşiyi yedikten sonra aylarca halüsinasyon, uykusuzluk ve idrar kaçırma sorunu yaşadı.

Mirror gazetesine göre ismi ‘JC’ olarak tanımlanan kadın (34), bundan 9 ay önce işyerinde geçirdiği yoğun bir günün ardından eve geç döndüğünde bütün gün bir şey yemediğini fark etti.

Buzdolabında bulduğu beş gün önce satın aldığı suşileri yiyen kadın, duvarlarda ve derisinin altında sürünen böcekler gibi halüsinasyonlar gördü, şiddetli karın ağrısı çekti, idrarını tutamadı ve uykusuzluk yaşadı.

JC’nin aylarca yapılan testler ve iki kez hastaneye yatırılmasının sonucunda doktorlar midesinde dev bir tenya tespit etti.

Doktorlar, insanlara bulaşabilen en büyük tenyalardan biri olan diphyllobothrium latum adlı tenya cinsinin 9 metreye kadar uzayabildiğini belirtti.

Bu tenyanın B12 vitaminini sevdiği ve insan vücudundan besinleri çektiği biliniyor.

JC, parazitik solucan enfeksiyonunu tedavi etmek için kullanılan prazikuantel verilmesinin ardından iyileşti.


Editörün Seçimi

Multimedya