Şarkul Avsat Türkçe https://turkish.aawsat.com Şarkul El-Avsat gazetesi dünyaca en ünlü günlük Arapça gazetesi sayılır. Farklı dört kıtada bulunan 12 şehirde aynı anda basılmaktadır. http://feedly.com/icon.svg

Biden’ın oğluna vergi soruşturması

Biden’ın oğluna vergi soruşturması

Perşembe, 10 Aralık, 2020 - 15:45

ABD’nin yeni Başkanı seçilen Joe Biden’in oğlu Hunter Biden, vergilerinin Delaware eyaletindeki federal savcılar tarafından açılan soruşturma altında olduğunu açıkladı.

Hunter konuya ilişkin açıklamasında, bu konuyu çok ciddiye aldığını belirterek,  tarafsız bir soruşturmanın, vergi işlerini profesyonel vergi danışmanlarının yardımı ile yasal ve gereğine uygun şekilde hallettiği sonucuna ulaşacağından emin olduğunu vurguladı.

Joe Biden’ın geçiş ekibi ise, Biden’ın son aylarda ağır kişisel saldırılarla yüzleşmek zorunda kalan oğluyla gurur duyduğunu ifade etti.

Hunter Biden, babası eski başkan Barack Obama’nın başkan yardımcısı olduğu dönemde Ukrayna merkezli gaz şirketi Burisma'nın yönetim kuruluna katıldı.

Trump, Biden’ı oğlu Hunter ve Burisma şirketini yolsuzluk soruşturmalarından korumak amacıyla başsavcının görevden alınması için Ukrayna'ya baskı yaptığı iddia etmişti.

 


Editörün Seçimi

Multimedya