Şarkul Avsat Türkçe https://turkish.aawsat.com Şarkul El-Avsat gazetesi dünyaca en ünlü günlük Arapça gazetesi sayılır. Farklı dört kıtada bulunan 12 şehirde aynı anda basılmaktadır. http://feedly.com/icon.svg

Facebook Trump’ın hesaplarına getirdiği yasağı kaldırmayı planlamıyor

Facebook Trump’ın hesaplarına getirdiği yasağı kaldırmayı planlamıyor

Salı, 12 Ocak, 2021 - 15:30
Facebook Operasyon Direktörü Sheryl Sandberg (Reuters)

Facebook Operasyon Direktörü Sheryl Sandberg, ABD Başkanı Donald Trump’ın hesaplarına getirilen yasağı kaldırmayı planlamadıklarını bildirdi.

Reuters’a göre Sandberg, dünyanın en büyük sosyal ağının, Başkan Trump’ın hesaplarındaki yasağı kaldırmayı planlamadığını söyledi.

Facebook CEO'su Mark Zuckerberg, geçtiğimiz hafta Facebook hesabı üzerinden yaptığı açıklamada, devir teslim törenine kadar en az iki hafta daha Trump’ın Facebook ve Instagram hesaplarındaki engellemenin devam edeceğini bildirerek şu ifadeleri kullandı;

“Biz Başkan’ın hizmetimizi bu dönemde kullanmasına izin vermenin riskinin çok yüksek olduğunu düşünüyoruz. Bu nedenle Facebook ve Instagram hesaplarına koyduğumuz engeli belirsiz bir süre daha, en azından iki hafta yani iktidar devri barışçıl bir şekilde tamamlanmasına kadar uzatmaya karar verdik.”

Twitter ise Başkan Trump’ın hesabını kalıcı olarak askıya aldığını belirtti.

Twitter’ın açıklamasında, “Trump’ın hesabından paylaştığı son mesajları yakından inceledikten ve özellikle bu paylaşımların nasıl tepki aldığına baktıktan sonra daha çok şiddeti kışkırtma riskinden dolayı bu hesabı kalıcı olarak askıya aldık” denildi.

Trump ise Twitter’ın kişisel hesabını askıya almasından sonra kendi sosyal medya hesabını kuracağını duyurdu.

 


Editörün Seçimi

Multimedya