Şarkul Avsat Türkçe https://turkish.aawsat.com Şarkul El-Avsat gazetesi dünyaca en ünlü günlük Arapça gazetesi sayılır. Farklı dört kıtada bulunan 12 şehirde aynı anda basılmaktadır. http://feedly.com/icon.svg

Kral Selman’ın talimatıyla Yemenli yapışık ikizler Suudi Arabistan’a getirildi

Kral Selman’ın talimatıyla Yemenli yapışık ikizler Suudi Arabistan’a getirildi

Çarşamba, 13 Ocak, 2021 - 13:00
Yemenli Siyam ikizlerinin Riyad'daki Kral Selman Hava Üssü'ne getirildiği andan bir kare

Kral Selman bin Abdulaziz’in talimatıyla Yemenli siyam ikizleri Salı günü hava ambulansıyla Hadramut bölgesindeki Mukalla şehrinden Suudi Arabistan’a getirildi.

Ahmed Mahmud’un ikizleri ebeveynleriyle beraber Riyad’daki Kral Selman Hava Üssü’ne gelir gelmez, durumlarının incelenmesi ve ikizlerin birbirinden ayrılma operasyonun değerlendirilmesi için Ulusal Muhafız Bakanlığı Kral Abdullah Çocuk Hastanesine nakledildiler.


İkizlerin ebeveynleri Ahmed Mahmud ve Fatima Salem, sıcak karşılama ve cömert misafirperverlik için Suudi Arabistan yetkililerine, Yemen'deki Suudi Arabistan büyükelçiliğine ve nakil sürecinde büyük katkı sağlayan Meşruiyeti Destekleme Koalisyonu yetkililerine teşekkür ve minnetlerini sundular.

Kral Selman Yardım ve İnsani Çalışmalar Merkezi (KSRelief) Genel Müdürü ve Tıbbi Heyet Başkanı ve Kraliyet Danışmanı Dr. Abdullah er-Rebia, kardeş ülke Yemen’in karşı karşıya olduğu zorlu koşullar çerçevesinde yapılan bu asil insani girişimden ötürü Kral Selman'a ve Veliaht Prens'e teşekkürlerini sundu. Dr.Rebia, bu yardımın Suudi Arabistan'ın, böylesi durumlarda yardıma muhtaç olan onlarca ülkeye yönelik insani rolünü yansıttığını belirtti.


Ulusal Siyam İkizlerini Ayırma Programı çerçevesinde 21 ülkeden gelen 108 vakanın incelenmesi yapılıyor. Tıbbi inceleme neticesinde siyam ikizlerinin ayrılmalarına karar verilmesi durumunda, dünyadaki Siyam ikizlerini ayırmaya yönelik en büyük operasyonlardan biri olarak 49'uncu operasyon gerçekleşmiş olacak.


Editörün Seçimi

Multimedya