Şarkul Avsat Türkçe https://turkish.aawsat.com Şarkul El-Avsat gazetesi dünyaca en ünlü günlük Arapça gazetesi sayılır. Farklı dört kıtada bulunan 12 şehirde aynı anda basılmaktadır. http://feedly.com/icon.svg

Rusya Devlet Başkanı Putin: “Toplu aşılama önümüzdeki hafta başlayacak”

Rusya Devlet Başkanı Putin: “Toplu aşılama önümüzdeki hafta başlayacak”

Çarşamba, 13 Ocak, 2021 - 17:30
Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin (Reuters)

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, ülke genelinde Kovid-19 aşılamasının önümüzdeki hafta başlayacağını duyurdu.

Dünyayı etkisi altına koronavirüs salgınıyla mücadele etmek için çeşitli ülkelerde toplu aşı kampanyaları devam ediyor. Toplu aşılamaya ilişkin bir haber de Rusya’dan geldi. Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, önümüzdeki haftadan itibaren ülke genelinde toplu koronavirüs aşılamasına başlayacaklarını duyurdu. Putin, Rusya'nın geliştirdiği ve Rus vatandaşlarına ücretsiz olarak yapılacak Sputnik V aşısının virüse karşı geliştirilmiş en iyi aşı olduğunu öne sürdü.

Rusya'daki Kozmonot Eğitim Merkezi de, gelecekteki uzay görevlerinden önce çalışanları koronavirüse karşı aşılamaya başladıklarını açıklayarak, bin 500 çalışandan yaklaşık 40'ının Sputnik V'in ilk dozunu aldığını aktardı.


Kabine’nin bir üyesi daha koronaya yakalandı

Başbakan Yardımcısı Dmitry Chernyshenko, kabine üyelerinden birinin daha koronavirüse yakalandığını bildirdi. Koronaya yakalanan ismin Dijital Kalkınma, İletişim ve Kitle İletişim Bakanı Maxut Shadaev olduğu açıklandı.

Rusya, İngiltere'de görülen daha bulaşıcı mutasyon virüsün ülkeye girişini engellemek için İngiltere ile uçuş yasağını 1 Şubat'a kadar uzattı.


Editörün Seçimi

Multimedya