Şarkul Avsat Türkçe https://turkish.aawsat.com Şarkul El-Avsat gazetesi dünyaca en ünlü günlük Arapça gazetesi sayılır. Farklı dört kıtada bulunan 12 şehirde aynı anda basılmaktadır. http://feedly.com/icon.svg

Fas, koronavirüs nedeniyle 9 ülke ile uçuşları askıya aldı

Fas, koronavirüs nedeniyle 9 ülke ile uçuşları askıya aldı

Salı, 23 Şubat, 2021 - 14:00

Fas, yeni tip koronavirüsün (Kovid-19) yayılmaması için 9 ülke ile uçuşları karşılıklı olarak 15 gün boyunca askıya aldı.

Dünya genelinde koronavirüs vaka ve ölü sayısı artmaya devam ederken Fas’ta tedbirler artırılıyor. Virüsün yayılmaması için Fas, Avusturya, Portekiz, İsveç, Çek Cumhuriyeti, Ukrayna, Almanya, Hollanda, İsviçre ve Türkiye ile karşılıklı tüm uçuşları geçici olarak 15 gün boyunca askıya aldı. Faslı yetkililer, kararın dün gece itibariyle uygulandığını duyurdu.

Fas'ta yeni tip koronavirüs kaynaklı can kaybı 8 bin 559‘a yükselirken vaka sayısı da 481 bin 263 oldu. Resmi kaynaklara göre, Fas 19 Ocak tarihinde ilk İngiltere mutasyonlu Kovid-19 vakasının kaydedilmesinin ardından Güney Afrika, Danimarka, Birleşik Krallık, Avustralya, Brezilya, Yeni Zelanda ve İrlanda ile gidiş-dönüş uçuşlarını askıya almıştı.


Editörün Seçimi

Multimedya