Şarkul Avsat Türkçe https://turkish.aawsat.com Şarkul El-Avsat gazetesi dünyaca en ünlü günlük Arapça gazetesi sayılır. Farklı dört kıtada bulunan 12 şehirde aynı anda basılmaktadır. http://feedly.com/icon.svg

Netanyahu'dan İran'a: Aşırılık yanlısı rejiminizin nükleer silah sahibi olmasına izin vermeyeceğiz

Netanyahu'dan İran'a: Aşırılık yanlısı rejiminizin nükleer silah sahibi olmasına izin vermeyeceğiz

Salı, 23 Şubat, 2021 - 17:00
İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu (Reuters)

İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu bugün yaptığı açıklamada İsrail'in İran'ın nükleer silah edinmesine izin vermeyeceğini yineledi.

Netanyahu’nun resmi Facebook hesabından yapılan açıklamada, “Bizi ortadan kaldırmaya çalışanlara sesleniyorum. Yani İran ve onun Ortadoğu'daki destekçilerine... Aşırılıkçı ve saldırgan rejiminizin nükleer silahlara sahip olmasına izin vermeyeceğiz. Birbirini izleyen nesiller boyunca İsrail toprağına dönmek için binlerce yıl süren bir yolculuğa hayali mollalar rejiminin, Yahudi halkının yeniden canlanma hikayesine bir son vermesine izin vermek için çıkmadık. Sizin gibi aşırılık yanlısı bir rejimle herhangi bir anlaşmaya güvenmiyoruz. Geçtiğimiz yüzyılda ve günümüzde sizinki gibi aşırılık yanlısı rejimlerle yapılan anlaşmaların nasıl olduğunu zaten görmüştük. Bir anlaşma olsun ya da olmasın, sizin nükleer silah tedarikini önlemek için elimizden gelen her şeyi yapacağız” ifadelerine yer verdi.

Netanyahu'nun İran'a yönelik yeni uyarısı, İran'ın, Uluslararası Atom Enerjisi Kurumu müfettişlerinin nükleer tesisleri ziyaret etmelerine izin veren ek protokolün gönüllü olarak uygulanmasını askıya almasıyla aynı zamana denk geldi.


Editörün Seçimi

Multimedya