Şarkul Avsat Türkçe https://turkish.aawsat.com Şarkul El-Avsat gazetesi dünyaca en ünlü günlük Arapça gazetesi sayılır. Farklı dört kıtada bulunan 12 şehirde aynı anda basılmaktadır. http://feedly.com/icon.svg

Kuveyt Emiri’den Şeyh Halife bin Zayed Al Nahyan’a yazılı mesaj

Kuveyt Emiri’den Şeyh Halife bin Zayed Al Nahyan’a yazılı mesaj

Perşembe, 25 Şubat, 2021 - 08:45
Şeyh Muhammed bin Raşid dün Dubai’de Şeyh Ahmed Nasır Al-Muhammed es-Sabah ile görüştü. (WAM)

Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) Devlet Başkan Yardımcısı, Başbakanı ve Dubai Emiri Şeyh Muhammed bin Raşid Al Maktum dün, Kuveyt Emiri Şeyh Nevvaf el- Ahmed el- Cabir es-Sabah’ın BAE Devlet Başkanı Şeyh Halife bin Zayed Al Nahyan’a yazdığı mektubu teslim aldı.

Kuveyt Emiri mektupta BAE Devlet Başkanı’nını, hükümetini ve halkını takdir ederek Körfez uyumuna olan bağlılığını bildirdi. Emir, Körfez İşbirliği Konseyi (KİK) ülkelerinde daha fazla refahın, ilerlemenin ve istikrarın oluşmasını diledi.

Dubai’de gerçekleşen görüşmede Dubai Emiri Şeyh Muhammed bin Raşid Al Maktum, Kuveyt Emiri Şeyh Nevvaf el- Ahmed el- Cabir es-Sabah’a iyi dileklerini iletti. Kuveyt Emiri mektubu teslim etti.

BAE Devlet Başkan Yardımcısı ve Kuveyt Emiri, KİK ülkeleri arasında ulusal halkların çıkarlarını korumanın ve koordinasyonun önemi vurgulayarak iki ülkeyi ve iki halkı birbirine bağlayan kardeşlik ilişkilerini güçlendirmenin yollarını görüştüler.

 


Editörün Seçimi

Multimedya