Şarkul Avsat Türkçe https://turkish.aawsat.com Şarkul El-Avsat gazetesi dünyaca en ünlü günlük Arapça gazetesi sayılır. Farklı dört kıtada bulunan 12 şehirde aynı anda basılmaktadır. http://feedly.com/icon.svg

Prens Harry, Oprah’a konuştu: En çok tarihin tekerrür etmesinden endişeleniyorum

Prens Harry, Oprah’a konuştu: En çok tarihin tekerrür etmesinden endişeleniyorum

Salı, 2 Mart, 2021 - 17:15
Prens Harry ve eşi Meghan Markle, Oprah Winfrey ile röportajda (AP)

Prens Harry, ABD televizyon programı sunucusu Oprah Winfrey ile pazar günü yaptığı röportajdan alınan kayıtlara göre tarihin tekerrür etmesinden endişelendiğini söyledi.

Prens Harry ve eşi Meghan Markle, geçen yıl kraliyet görevlerinden ayrıldıklarında İngiltere şok olmuştu.

CBS Kanalı, çiftin Oprah Winfrey ile yaptığı ve 7 martta yayınlanması beklenen röportajından iki kısa video yayınladı.

Bu röportaj, daha önce Sussex Dükü ve Düşeşi olarak anılan çiftin geçen yıl Kaliforniya’da yaşamaya başlamalarından beri yaptığı ilk röportaj.

Prens Harry, babası Prens Charles ile boşandıktan sonra basın tarafından rahatsız edilen ve 36 yaşında Fransa’nın başkenti Paris’te bir araba kazasından vefat eden annesi Prenses Diana’ya atıfta bulunarak “Tarihin tekerrür etmesinden endişeleniyorum” dedi.

Meghan Markle, Prens Harry’nin yanında oturuyordu ve eşinin elini tutuyordu.

Çift, geçen ay ikinci çocuklarını beklediklerini açıklamıştı.

Prens Harry, röportajda, “Burada, eşimin yanında, seninle konuştuğum için gerçekten mutluyum. Annem Diana’nın neler yaşadığı hayal edemiyorum. Annem bu durumu, uzun yıllar boyunca kendi başına yaşadı. Ben ve eşim de zor şeyler yaşadık ama en azından birlikteyiz” dedi.

Oprah Winfrey, röportajın videosunda kendisi ve çiftin tüm konular hakkında konuştuğunu söyleyerek “Burada çok şok edici şeyler söylediniz” ifadesini kullandı.

Çift, Kaliforniya’ya taşınmadan önce, basının beyaz bir baba ve Afrikalı Amerikalı bir annenin kızı olan Meghan’a uyguladığı zorbalık ve kullandığı ırkçı dolu ifadelerden duyduğu rahatsızlığı dile getirdi.

Buckingham Sarayı, geçen ay, çiftin hayatlarına kraliyet ailesinin üyesi olarak devam etmeyeceğini açıklamıştı.


Editörün Seçimi

Multimedya