Şarkul Avsat Türkçe https://turkish.aawsat.com Şarkul El-Avsat gazetesi dünyaca en ünlü günlük Arapça gazetesi sayılır. Farklı dört kıtada bulunan 12 şehirde aynı anda basılmaktadır. http://feedly.com/icon.svg

Suudi Arabistan ve Irak genelkurmay başkanları bir araya geldi

Suudi Arabistan ve Irak genelkurmay başkanları bir araya geldi

Çarşamba, 3 Mart, 2021 - 07:15
Suudi Arabistan Genelkurmay Başkanı Orgeneral Fayyad Hamed el-Ruveyli Bağdat ziyaretinde

Suudi Arabistan Genelkurmay Başkanı Fayyad Hamed er-Ruveyli, Salı günü resmî bir ziyarette bulunduğu Bağdat’ta Irak Savunma Bakanı Cuma Anad Sadun el-Cuburi ve Genelkurmay Başkanı Abdulemir Yarullah ile bir araya geldi.

Ruveyli, Irak Savunma Bakanına Suudi Arabistan Veliaht Prensi Muhammed bin Selman bin Abdülaziz’in selam ve takdirlerini ileterek, bölgenin güvenlik ve istikrarını destekleyen iki ülke arasındaki kardeşlik bağının ve ilişkilerin gücüne vurgu yaptı. Her iki ülke de askerî açıdan görüş alışverişinde bulundu ve ortak çıkarları ilgilendiren bir dizi konuyu değerlendirdi.

Ayrıca Ruveyli ile mevkidaşı Yarullah yaptıkları görüşmede, askerî alandaki ikili ilişkilerin yanı sıra bu ilişkileri iki kardeş ülkenin silahlı kuvvetlerinin ortak çıkarları istikametinde geliştirmenin yollarını gözden geçirdiler.

Diğer taraftan, Suudi Arabistan Genelkurmay Başkanı, Irak kara ve hava kuvvetleri komutanlıklarını ziyaret etti. Ruveyli, her iki ülkede hedeflenen tüm fırsatları görmek ve askerî kuvvetler arasında eğitim ve tecrübe alışverişi yapmak için Irak Kara Kuvvetleri Komutanı Korgeneral Kasım Salih ve Irak Hava Kuvvetleri Komutanı Korgeneral Şehab Ali ile bir araya geldi.


Editörün Seçimi

Multimedya