Şarkul Avsat Türkçe https://turkish.aawsat.com Şarkul El-Avsat gazetesi dünyaca en ünlü günlük Arapça gazetesi sayılır. Farklı dört kıtada bulunan 12 şehirde aynı anda basılmaktadır. http://feedly.com/icon.svg

ABD’de korkunç kaza: 13 kişi hayatını kaybetti

ABD’de korkunç kaza: 13 kişi hayatını kaybetti

Çarşamba, 3 Mart, 2021 - 12:30
Kaliforniya’da bir Ford Expedition SUV ve bir kamyonun çarpıştığı olay yerinde inceleme yapan polis memurları (EPA)

ABD’li yetkililer, Meksika sınırı yakınında yer alan Güney Kaliforniya bölgesinde bir kamyon ile kapasitesinin üç katından fazla yolcu taşıyan bir Ford Expedition SUV aracın çarpıştığı kazada en az 13 kişinin hayatını kaybettiğini, çok sayıda kişinin de yaralandığını açıkladı.

AFP’ye göre Kaliforniya Otoban Devriye Şefi Omar Watson, “Ford Expedition tipi araçta şoför dahil 25 kişi vardı. Maalesef 12 kişi olay yerinde hayatını kaybederken, bir kişi hastaneye kaldırıldıktan sonra hayatını kaybetti” dedi.

Watson, ölenlerin en az 10’unun Meksika vatandaşı olduğunu da bildirdi.

Ford şirketinin sitesine göre bu aracın oturma kapasitesi maksimum 9 yolcu olarak değerlendirildi.  Araçta aynı anda neden bu kadar çok sayıda kişinin bulunduğu henüz belli değil.

Polis şefi, ölenlerin 20 ila 55 yaşları arasında olduğunu, yaralılardan birinin ise 16 yaşından küçük olduğunu söyledi.

Watson, “Araçtakilerin çoğu İngilizce bilmiyordu. Sınıra yakınız ve bu bölgede her gün işe gelip giden insanlar var” diye konuştu.


Editörün Seçimi

Multimedya