Şarkul Avsat Türkçe https://turkish.aawsat.com Şarkul El-Avsat gazetesi dünyaca en ünlü günlük Arapça gazetesi sayılır. Farklı dört kıtada bulunan 12 şehirde aynı anda basılmaktadır. http://feedly.com/icon.svg

Rusya: ABD ve AB’nin yaptırım kararları absürt ve dayanağı yok

Rusya: ABD ve AB’nin yaptırım kararları absürt ve dayanağı yok

Çarşamba, 3 Mart, 2021 - 15:00
Kremlin Sözcüsü Dmitriy Peskov (AP)

Kremlin, Rus muhalif Aleksey Navalni’nin zehirlenmesi ve tutuklanması nedeniyle Avrupa Birliği (AB) ve ABD’nin üst düzey Rus yetkililere uyguladığı yeni yaptırımları ‘tamamen kabul edilemez’ olarak nitelendirdi ve kınadı.

Kremlin Sözcüsü Dmitriy Peskov, ABD ve AB’nin konusu nedeniyle Rusya’ya uyguladığı yaptırımların kabul edilemez olduğunu dile getirerek, “Yaptırımlar, bunlar olmadan da acınacak halde bulunan ilişkilere ciddi şekilde zarar veriyor. Bu yaptırımlar, Rusya’nın iç işlerine müdahaleden başka bir şey değildir” dedi.

Peskov, ABD’nin Navalni’nin zehirlenmesinin arkasında Rusya Federal Güvenlik Servisi’nin (FSB) bulunduğunu iddia etmesinin ‘rahatsızlık verici’ olduğunu dile getirdi.

ABD ve AB’nin aldığı yaptırım kararlarını absürt bulduklarını ifade eden Peskov, bu kararların hiçbir dayanağı, etkisi ve anlamı bulunmadığına inandıklarını söyledi.

Peskov ayrıca, “Bu kısıtlamalara verilecek yanıt, Rusya'nın çıkarlarına en uygun şekilde belirlenecek” ifadelerini de kullandı. 


Editörün Seçimi

Multimedya