Şarkul Avsat Türkçe https://turkish.aawsat.com Şarkul El-Avsat gazetesi dünyaca en ünlü günlük Arapça gazetesi sayılır. Farklı dört kıtada bulunan 12 şehirde aynı anda basılmaktadır. http://feedly.com/icon.svg

Irak Başbakanı Suudi Arabistan’ı ziyaret edecek

Irak Başbakanı Suudi Arabistan’ı ziyaret edecek

Çarşamba, 31 Mart, 2021 - 14:15
Irak Başbakanı Mustafa el-Kazımi (AP)

Suudi Arabistan’ın Bağdat Büyükelçisi Abdulaziz bin Halid eş Şemri, Irak Başbakanı Mustafa el-Kazımi’nin bugün Suudi Arabistan’ı ziyaret edeceğini belirterek, ziyaret sırasında siyasi, güvenlik ve ekonomik meselelerin masaya yatırılmasının yanı sıra birkaç alanda da bir dizi anlaşmanın imzalanacağını duyurdu.

Şemri, Al-Arabiya TV kanalına yaptığı açıklamada, Irak ile sınır geçişleri arttırma niyeti olduğunu ve Arar limanının 24 saat çalıştığını söyledi.

Büyükelçi açıklamasında Suudi Arabistan Kralı Selman bin Abdulaziz’in Irak’a uluslararası stadyum hediyesi ile ilgili çalışma prosedürlerini tamamlamak için sürekli olarak toplantılar yapıldığını ifade etti.

Şemri, Suudi Arabistan Krallığı ile Irak arasındaki koordinasyon konseyinin sürekli toplantı halinde olduğunu ve yakın zamanda iki ülkenin işadamları arasında önemli bir toplantı yapılacağını kaydetti.


Editörün Seçimi

Multimedya