Şarkul Avsat Türkçe https://turkish.aawsat.com Şarkul El-Avsat gazetesi dünyaca en ünlü günlük Arapça gazetesi sayılır. Farklı dört kıtada bulunan 12 şehirde aynı anda basılmaktadır. http://feedly.com/icon.svg

Rusya, Suriye dahil 6 ülkeyle uçuşları yeniden başlattı

Rusya, Suriye dahil 6 ülkeyle uçuşları yeniden başlattı

Perşembe, 1 Nisan, 2021 - 13:00
Moskova’daki Sheremetyevo Havalimanı (Vikipedia)

Rusya geçtiğimiz yıl yeni tip koronavirüsle (Kovid-19) mücadele kapsamında uçuşların askıya almasının ardından bugün Suriye dahil 6 ülkeyle uçuşlara devam edileceğini duyurdu.

DPA’nın haberine göre, Rusya Nisan ayı itibariyle Kıbrıs, Almanya, Suriye, Tacikistan, Özbekistan, Sri Lanka ve Venezuela’ya uçuşları yeniden başlatıyor.

Atılan bu atım Rusya Koronavirüs Enfeksiyonu Kontrol ve Önleme Merkezi’nin kararına dayanıyor.

Rusya Koronavirüs Enfeksiyonu Kontrol ve Önleme Merkezi, alınan kararın ülkedeki durumun dikkate alınarak verildiğini bildirdi.

Suriye ile haftada bir kez uçuşların yeniden başlatılmasına izin verildi. Suriye Ulaştırma Bakanlığı, önümüzdeki Cumartesi gününden itibaren Şam ve Moskova arasında bir uçuşun gerçekleşeceğini duyurdu.

Geçtiğimiz Ağustos ayından bu yana Rusya, başka ülkeler ile hava trafiğini kademeli olarak yeniden başlattı. Rusya aralarında Türkiye, Mısır, Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) ve Katar dahil olmak üzere uçuşları yeniden başlatmıştı.


Editörün Seçimi

Multimedya