Şarkul Avsat Türkçe https://turkish.aawsat.com Şarkul El-Avsat gazetesi dünyaca en ünlü günlük Arapça gazetesi sayılır. Farklı dört kıtada bulunan 12 şehirde aynı anda basılmaktadır. http://feedly.com/icon.svg

Suudi Arabistan Veliaht Prensi ‘Ulusal Kültür Ödülleri’ kapanış törenine katılacak

Suudi Arabistan Veliaht Prensi ‘Ulusal Kültür Ödülleri’ kapanış törenine katılacak

Pazar, 4 Nisan, 2021 - 16:00
Suudi Arabistan Veliaht Prensi Muhammed bin Selman (Şarku’l Avsat)

Suudi Arabistan Veliaht Prensi Muhammed bin Selman, Kültür Bakanlığı tarafından düzenlenen ve 19 Nisan’da Riyad’daki Kültür Sarayı’nda gerçekleşecek olan ‘Ulusal Kültür Ödülleri’ girişiminin kapanış törenine katılacak.

Kültür Bakanı Prens Bedir bin Ferhan, Veliaht Prens’in bu kültürel etkinliğe katılacak olmasına övgüde bulunarak, ülkenin tüm bölgelerinde kültür sektörüne sürekli ve artan destekleri için Kral Selman ve Veliaht Prens’e teşekkürlerini sundu.

Ulusal Kültür Ödülleri girişiminin kapanış töreninde, ‘Yılın Kültürel Kişiliği’, ‘Gençlik Ödülü’, ‘Film Ödülü’, ‘Moda Ödülü’, ‘Müzik Ödülü’, ‘Ulusal Miras Ödülü’, ‘Edebiyat Ödülü’, ‘Tiyatro ve Sahne Sanatları Ödülü’, ‘Görsel Sanatlar Ödülü’, ‘Mimarlık ve Tasarım Sanatları Ödülü’, ‘Mutfak Sanatları Ödülü’, ‘Yayın Ödülü’ ve ‘Çeviri Ödülü’ gibi 14 kültürel etkinliği kapsayan ödüllerin sahipleri onurlandırılacak.

Kültür Bakanlığı’nın 2030 Vizyonu programlarından biri olan ‘Yaşam Kalitesi’ girişimleri kapsamında düzenlenen Ulusal Kültür Ödülleri girişimi, Haziran 2020’de başlatıldı.


Editörün Seçimi

Multimedya