Şarkul Avsat Türkçe https://turkish.aawsat.com Şarkul El-Avsat gazetesi dünyaca en ünlü günlük Arapça gazetesi sayılır. Farklı dört kıtada bulunan 12 şehirde aynı anda basılmaktadır. http://feedly.com/icon.svg

Gazze Şeridi’nde rekor sayıda yeni vaka kaydedildi

Gazze Şeridi’nde rekor sayıda yeni vaka kaydedildi

Pazar, 4 Nisan, 2021 - 16:30
Filistinli işçiler Batı Şeria’daki strerilizasyon işlemi yapıyor (Reuters)

Filistin Sağlık Bakanı May el-Kile, Gazze Şeridi’nde son 24 saatte rekor sayıda yeni tip koronavirüs (Kovid-19) vakası tespit edildiğini açıkladı.

Sağlık Bakanı, bugün yaptığı açıklamada, Gazze Şeridi’nde son bir günde bin 628, Batı Şeria’da ise bin 178 kişinin daha koronavirüse yakalandığını bildirdi.

Hamas Hareketi’nin kontrolünde olan Gazze Şeridi’ndeki İçişleri Bakanlığı, salgının yayılmasını sınırlamak için Gazze’de her gün saat 21.00’dan sabah 06.00’ya kadar sürecek sokağa çıkma yasağı getirdi.

Filistin hükümeti ayrıca, son iki hafta içinde Batı Şeria'da Pazar gününden Perşembe gününe kadar süren kısmi kapatma, Cuma ve Cumartesi günleri ise tam kapanma uygulaması getirdi.

Filistin Sağlık Bakanlığı verilerine göre, salgının başlangıcından bu yana ülkede toplam 278 bin 936 vaka ve 2 bin 966 can kaybı kaydedildi.

 


Editörün Seçimi

Multimedya