Şarkul Avsat Türkçe https://turkish.aawsat.com Şarkul El-Avsat gazetesi dünyaca en ünlü günlük Arapça gazetesi sayılır. Farklı dört kıtada bulunan 12 şehirde aynı anda basılmaktadır. http://feedly.com/icon.svg

Rusya, Ürdün’ün güvenlik ve istikrarına verdiği desteği vurguladı

Rusya, Ürdün’ün güvenlik ve istikrarına verdiği desteği vurguladı

Pazartesi, 5 Nisan, 2021 - 14:15
Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ve Ürdün Kralı 2. Abdullah 2019’daki bir görüşmede

Rusya, Ürdün’e güvenlik ve istikrarını koruma konusunda verdiği desteği belirterek, Ürdün ve Kralı 2. Abdullah ile ilişkilerin önemine vurgu yaptı.

Ürdün resmi haber ajansı Petra’ya göre, Rusya Dışişleri Bakan Yardımcısı Mikhail Bogdanov yaptığı basın açıklamasında, “Ürdün’de istikrar ve güvenliği destekliyoruz. Genel olarak Amman ile ve Majesteleri 2. Kral Abdullah ile çok iyi ilişkilerimiz var. Ürdün’ün güvenliğini, istikrarını, sosyal ve ekonomik gelişimini sürdürmesini diliyoruz” dedi.

Ürdün Başbakan Yardımcısı ve Dışişleri Bakanı Eymen es-Safadi, dün yaptığı açıklamada Eski Veliaht Prens Hamza bin Hüseyin, eski Kraliyet Divanı Başkanı Basım İbrahim Avadallah ve bir Kraliyet ailesi üyesinin yer aldığı komplonun engellendiğini bildirdi.

Safadi, soruşturmalarda ülkenin güvenliğini sarsacak adımları atmak üzere en uygun zamanı belirlemek için yabancı taraflarla yapılanlar da dahil olmak üzere girişimler ve görüşmeler yapıldığının tespit edildiğini vurguladı.


Editörün Seçimi

Multimedya