Şarkul Avsat Türkçe https://turkish.aawsat.com Şarkul El-Avsat gazetesi dünyaca en ünlü günlük Arapça gazetesi sayılır. Farklı dört kıtada bulunan 12 şehirde aynı anda basılmaktadır. http://feedly.com/icon.svg

Rusya: Washington Büyükelçisi muhtemelen yakın zamanda ABD’ye dönmeyecek

Rusya: Washington Büyükelçisi muhtemelen yakın zamanda ABD’ye dönmeyecek

Çarşamba, 7 Nisan, 2021 - 13:15
Rusya Dışişleri Bakan Yardımcısı Sergey Ryabkov (Reuters)

Rusya Dışişleri Bakan Yardımcısı Sergey Ryabkov, ABD ile ilişkilere yönelik istişareler için Moskova’ya giden Rusya’nın Washington Büyükelçisi Anatoliy Antonov’un muhtemelen yakın zamanda geri dönmeyeceğini bildirdi.

DPA’ya göre Ryabkov, Washington Büyükelçisi Antonov’un ABD’ye dönüşü hakkında yaptığı açıklamada, “Bu önümüzdeki günlerde olacak bir şey değil. Bu tarihi, ABD’nin ikili anlamda atacağı adımlar üzerinden belirleyeceğiz. ABD’den ilişkilerin normalleşmesi yönünde çaba göstermeleri ve bu anlamda göreceli bir adım atmalarını bekliyoruz” dedi.

ABD Başkanı Joe Biden’ın verdiği bir röportajda, “Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in katil olduğunu düşünüyor musunuz?” şeklindeki bir soruya “Evet, düşünüyorum” diye yanıt vermişti.

Ayrıca, Putin’in ABD başkanlık seçimlerine müdahale ettiği iddiasına değinerek, bedelini ödeyeceğini söylemişti.

Bunun üzerine Rusya’nın Washington Büyükelçisi Antonov, ABD ile ilişkilerin geleceği hakkında istişare yapmak üzere Moskova’ya çağrılmıştı.


Editörün Seçimi

Multimedya