Şarkul Avsat Türkçe https://turkish.aawsat.com Şarkul El-Avsat gazetesi dünyaca en ünlü günlük Arapça gazetesi sayılır. Farklı dört kıtada bulunan 12 şehirde aynı anda basılmaktadır. http://feedly.com/icon.svg

Biden, Ürdün Kralı ile görüştü: ABD’den tam destek!

Biden, Ürdün Kralı ile görüştü: ABD’den tam destek!

Perşembe, 8 Nisan, 2021 - 09:00
ABD Başkanı Joe Biden (AP)

ABD Başkanı Joe Biden, Ürdün’deki gözaltı operasyonları hakkında Ürdün Kralı 2. Abdullah ile bir telefon görüşmesi gerçekleştirdi.

AFP’nin haberine göre Beyaz Saray’dan görüşmeye ilişkin yapılan açıklamada, “Başkan Joe Biden, dün, Ürdün Kralı 2. Abdullah ile ABD’nin Ürdün’e verdiği desteği ve Ürdün’ün bölgedeki liderliğinin önemi hakkında konuştu” ifadeleri kullanıldı. Açıklamada, “Ürdün ile ABD arasındaki yakın ilişkilerin, Ürdün’ün bölgedeki önemli rolünü ve siyasi, ekonomik ve güvenlik alanlarında iki ülkenin işbirliği hakkında konuşuldu” denildi.

Joe Biden, telefon görüşmesinde Kral 2. Abdullah’ı arayarak Ürdün’deki durum hakkında bilgi aldığını ve Kral 2. Abdullah’ın ‘yakın arkadaşı’ olduğunu belirtti.

Görüşme sırasında Joe Biden, ülkesinin uluslararası toplumda uzun süredir benimsediği bir ilke olan Ortadoğu’daki çatışmayı sona erdirmeyi amaçlayan, İsrail ve Filistin sorununa çözüm için her zaman çaba sarf edeceğini dile getirdi.

Ürdün Kraliyet Mahkemesi, Kral 2. Abdullah’ın ABD Başkanı Joe Biden ile bir telefon görüşmesi gerçekleştirdiğini, görüşme sırasında Kral 2. Abdullah’ın önderliğinde ABD ve Ürdün arasındaki dayanışma, Ürdün Krallığı’nın güvenlik ve istikrarını koruma önlemlerine verilen destek hakkında konuşulduğu açıklandı.

Ürdün Kralı 2. Abdullah, dün, Ürdün halkına son gelişmeler hakkında açıklamada bulunarak, Prens Hamza ile ilgili davanın Ürdün yönetici ailesi içinde çözüldüğünü, Prens Hamza’nın sarayda, Kral 2. Abdullah ile birlikte olduğunu açıkladı. 


Editörün Seçimi

Multimedya