Şarkul Avsat Türkçe https://turkish.aawsat.com Şarkul El-Avsat gazetesi dünyaca en ünlü günlük Arapça gazetesi sayılır. Farklı dört kıtada bulunan 12 şehirde aynı anda basılmaktadır. http://feedly.com/icon.svg

İsrail'den Şam'a hava saldırısı: İran yanlısı 3 milis öldürüldü

İsrail'den Şam'a hava saldırısı: İran yanlısı 3 milis öldürüldü

Perşembe, 8 Nisan, 2021 - 12:15
Suriye'nin başkenti Şam'a düzenlenen hava saldırısının ardından bölgeden dumanlar yükseliyor (Arşivler - Reuters)

Suriye İnsan Hakları Gözlemevi'nin (SOHR) bu sabah (Perşembe) bildirdiğine göre, Suriye rejimini destekleyen İran yanlısı gruplardan 3 milis, gece düzenlenen Şam yakınlarındaki askeri bölgeleri hedef alan İsrail hava saldırısında hayatını kaybetti. 

Suriye resmi haber ajansı SANA'nın haberine göre, bir askeri kaynak, gece yarısından sonra İsrail bombardımanının dört milisin yaralanmasına ve bölgede alt yapının zarar görmesine neden olduğunu söyledi. Kaynak ayrıca, Suriye hava savunmasının, Şam civarındaki bazı noktaları hedef alan ve çoğunun düşürüldüğü iddia edilen İsrail füzelerini imha etmeyi başardığını belirtti.

SOHR ise İsrail'in, rejim güçlerinin askeri bir bölgesini ve Suriye vatandaşı olmayan İran'a sadık grupların, özellikle Lübnan Hizbullahı üyelerinin bulunduğu ülkenin kuzeybatısındaki Dimas bölgesi yakınlarındaki bir depoyu vurduğunu açıkladı. 

Gözlemevine göre, saldırıda İran yanlısı 3 milis öldürüldü. 

Geçtiğimiz yıllarda İsrail, Suriye'de, İran'a ve Lübnan Hizbullahı'na ait noktalara düzinelerce saldırı düzenledi.



 


Editörün Seçimi

Multimedya