Şarkul Avsat Türkçe https://turkish.aawsat.com Şarkul El-Avsat gazetesi dünyaca en ünlü günlük Arapça gazetesi sayılır. Farklı dört kıtada bulunan 12 şehirde aynı anda basılmaktadır. http://feedly.com/icon.svg

Suudi Arabistan: Koronavirüs vakalarında hafif bir düşüş, iyileşen sayısında ise yükseliş var

Suudi Arabistan: Koronavirüs vakalarında hafif bir düşüş, iyileşen sayısında ise yükseliş var

Cumartesi, 10 Nisan, 2021 - 17:15
Suudi Arabistan'ın başkenti Riyad (EPA)

Suudi Arabistan'da son 24 saatte kaydedilen koronavirüs vakalarında düne kıyasla hafif bir düşüş gözlemlendi. Suudi Arabistan’da dün, 900'den fazla vaka ile son 9 ayın en yüksek vaka sayısı kaydedildi. Diğer yandan ülkede iyileşen hasta sayısında da artış gözleniyor.

Suudi Arabistan Sağlık Bakanlığı, son 24 saatte 878 kişide daha yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tespit edildiğini ve ülkedeki toplam vaka sayısının 397 bin 636’ya çıktığını bildirdi. Böylece Suudi Arabistan’daki günlük vaka sayılarında hafif bir düşüş olduğu görüldü. 8 bin 113 aktif vaka olduğu bilgisi verilen Suudi Arabistan’da 914 hastanın durumunun ise kritik olduğu açıklandı.

Son 24 saatte 578 hastanın iyileştiği ülkede toplam iyileşenlerin sayısının 382 bin 776 olduğu ifade edildi. Öte yandan Bakanlık, son 24 saatte 10 kişinin daha koronavirüs nedeniyle yaşamını yitirdiğini, toplam ölü sayısının ise 6 bin 747'ye yükseldiğini açıkladı.

Suudi Arabistan'da yetkililer, Ramazan ayında ibadetler ve aile toplantılarına yönelik bazı kısıtlamalar getirirken, aşıyı hızlandırmak için toplumu bilinçlendirmeye devam ediyor.

Ayrıca, Suudi Arabistan İslam İşleri, Tebliğ ve İrşat Bakanlığı, ibadet edenler arasında 16 kişide koronavirüs vakasının tespit edilmesinin ardından bugün 5 bölgede 16 camiyi geçici olarak kapattı.

62 günde toplam 542 cami kapatılırken, 519 cami ise dezenfekte çalışmalarının tamamlanmasından ve ibadet edenlerin sağlığının güvence altına alınması için gerekli hazırlıkların tamamlanmasından sonra tekrar ibadete açıldı.


Editörün Seçimi

Multimedya