Şarkul Avsat Türkçe https://turkish.aawsat.com Şarkul El-Avsat gazetesi dünyaca en ünlü günlük Arapça gazetesi sayılır. Farklı dört kıtada bulunan 12 şehirde aynı anda basılmaktadır. http://feedly.com/icon.svg

"Hangi TV kanalı izlenecek?" tartışmasında, babasının tarafını tutan üç yaşındaki kızını boğarak öldürdü

"Hangi TV kanalı izlenecek?" tartışmasında, babasının tarafını tutan üç yaşındaki kızını boğarak öldürdü

Cumartesi, 10 Nisan, 2021 - 22:30
Annenin, üç yaşındaki kızını babasını daha çok sevdiği için öldürdüğü iddia ediliyor (Unsplash)

Hindistan'ın güneyinde yer alan Bengaluru şehrinde, üç yaşındaki bir kızın televizyonda ne izleneceğine dair tartışmada babasının tarafını tuttuğu için annesi tarafından boğularak öldürüldüğü iddia edildi.

Soyadı basınla paylaşılmayan 26 yaşındaki Sudha, polise açıklamasında kızına babasını kendisinden daha çok sevdiği ve sürekli onun tarafını tuttuğu için "öfkelendiğini" söylediği öne sürüldü. Kız, çiftin tek çocuğuydu.

Güney Karnataka eyaletindeki Bengaluru'nun Mallathahalli bölgesinde yevmiyeli işçilik yapan çift, salı günü televizyonda ne izleyecekleri konusunda küçük bir tartışma yaşadı.

Öğleden sonra Sudhanın eşi Eeranna işten eve döndüğünde, kızı televizyon seyrediyordu. Earanna haberleri izlemek için kanalı değiştirdi, karısı da itiraz etti.

İkili tartıştı ve kadın, eşine televizyon izlemek istiyorsa eve gelmemesini söyledi. Kız olaya müdahil oldu ve babasının tarafını tutarak annesine sessiz olmasını söyledi.

India Today'in aktardığına göre (batı) Bengaluru yardımcı polis komiseri Sanjeev M. Patil "Kız, annesinin delirdiğini söyledi. Sudha soğukkanlılığını kaybetti ve aynı gece kızını öldürdü" ifadelerini kullandı.

İddiaya göre o gece kızını yakınlardaki bir arazide inşaat halindeki bir binaya götürdü ve onu boğdu.

Olay, bölge sakinlerinin kızın cansız bedenini görmesi ve cesedi teşhis etmeleri için ebeveynlerin çağrılmasının ardından çarşamba günü bildirildi. Çift, cesedi görünce yıkıldı. İddialara göre anne bu noktada polise, küçük çocuğu sinirlendiği için öldürdüğünü söyledi.

Öncesindeyse anne, kızının sokak yemeği yemek için dışarı çıktığında kaybolduğunu söylediği bir hikaye uydurmuştu. Sudha polis tarafından tutuklandı.

 Independent Türkçe 


Editörün Seçimi

Multimedya