Şarkul Avsat Türkçe https://turkish.aawsat.com Şarkul El-Avsat gazetesi dünyaca en ünlü günlük Arapça gazetesi sayılır. Farklı dört kıtada bulunan 12 şehirde aynı anda basılmaktadır. http://feedly.com/icon.svg

Bahçeli: "LGBT aile yapısını bozmuyor" diyen birisinin "adamım" diye ortada dolaşmaya hakkı yoktur

Bahçeli: "LGBT aile yapısını bozmuyor" diyen birisinin "adamım" diye ortada dolaşmaya hakkı yoktur

Salı, 13 Nisan, 2021 - 17:30
Fotoğraf (AFP)

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, LGBTİ’lerin aile yapısını bozmadığını ifade eden CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na “Adamım diye ortada dolaşmaya hakkı yok” dedi.

MHP lideri Bahçeli, partisinin grup toplantısında yaptığı konşmada Montrö Sözleşmesi ve “cübbeli-sarıklı general” konularında endişelerini dile getiren 104 emekli amiral hakkında konuştu.

Amirallerin yayınladığı metni “darbe bildirisi” olarak niteleyen Bahçeli, “Eğer bildirinin son hali İP'in yönetiminde olan Ergun Mengi ise bunun izahati yapılmalıdır. Milletimiz yanıt beklemektedir” dedi.


Kılıçdaroğlu'na tepki

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na Haber Global'de katıldığı yayında yaptığı açıklamalar dolayısıyla tepki gösteren Bahçeli, şunları söyledi:

"Kılıçdaroğlu milliyetçiliğin ne olduğunu bana da dünyaya da gösterecekmiş. LGBT Türk ailesi yapısını bozuyor mu sorusuna 'Hayır, bozmuyor' diyen birisinin ne milliyetçilikten ne manevi değerlerden söz etmeye, ne adamım diye dolaşmaya hakkı vardır. Kendisine tavsiyemiz, milletimize gölge etmesin, nifak saçan diline hakim olsun, gökkuşağı renklerine bürünerek eylemine ve işine baksın, bizden de uzak kalsın."


“Küçük ortak olmaktan gocunmuyoruz”

İYİ Parti lideri Meral Akşener’e de yüklenen Bahçeli, şöyle devam etti:

"Aynı üslup İP'in başkanında da vardır. Bize devamlı 'küçük ortak' diyor. 104 emekli amirale 'zevzek' diyen bu iplikçi başı mahalle aralarında dedikodu yapar gibi konuşmaktadır. Biz küçük ortaklıktan gocunmuyoruz. Büyüklüğün Allah'a mahsus olduğu inancındayız.  Kaldı ki, milletvekili sayımızın 48 olduğunun da bilincindeyiz. Küçük diye hafife aldığı partimizi, FETÖ kumandasıyla ele geçirme oyunlarını da unutmuş değiliz. Biz küçük olmasına küçüğüz, ancak Rabbim hiçbir partiyi zilletin küsuratı yapmasın, böylesi bir alçalmayı hiç kimseye nasip etmesin."


Alman vakfına tepki: Ne biliyorsan açıkla

Türkiye’de polis ve istihbarat kadrolarının MHP'ye açıldığını öne süren Berlin merkezli Bilim ve Politika Vakfı’nı da eleştiren Bahçeli, şu ifadeleri kullandı:

"Alman Sol Partisi'nin Türkiye ve MHP husumetinden sonra, bu ülkedeki bir vakfın da partimizi, yeni hükümet sistemini ve Cumhur İttifakı'nı karalama yarışı husumetle karılmış bir senaryoya delalettir. Diyorlar ki, tarikatlara mensup aşırı muhafazakârlarla MHP üyeleri yeni boşalan bürokratik mevkileri işgal ediyormuş. Özellikle polis ve istihbarat kadroları MHP'ye açılmış. Ayrıca yeni hükümet sistemi çürümeye yol açmış. Bu Alman Vakfı'nın bildiği ne varsa, belirlediği neler bulunuyorsa Türkiye Cumhuriyeti'ne bildirmezse, hükümetimize ulaştırmazsa dünyanın en müfteri, en melanet vakfı olacağını buradan ilan ediyorum."

 
Independent Türkçe


Editörün Seçimi

Multimedya