Şarkul Avsat Türkçe https://turkish.aawsat.com Şarkul El-Avsat gazetesi dünyaca en ünlü günlük Arapça gazetesi sayılır. Farklı dört kıtada bulunan 12 şehirde aynı anda basılmaktadır. http://feedly.com/icon.svg

Almanya ve Fransa, ortak savaş uçağı projesi hakkında görüşmelerde bulunacak

Almanya ve Fransa, ortak savaş uçağı projesi hakkında görüşmelerde bulunacak

Cuma, 16 Nisan, 2021 - 09:15
Almanya Savunma Bakanı Annegret Kramp Karrenbauer (AFP)

Almanya Savunma Bakanı Annegret Kramp Karrenbauer, önümüzdeki hafta Fransa Savunma Bakanı Florence Parly ile Fransa-Almanya ortak üretimi savaş uçağı projesinin durdurulmasının ve Rusya ve Ukrayna arasındaki gerilimin ele alınacağı bir görüşme gerçekleştirecek.

Alman Savunma Bakanlığı Sözcüsü, dün yaptığı açıklamada, iki bakanın Salı günü Paris’te görüşeceğini, görüşmede her iki ülkenin Afrika’daki askeri operasyonlarını ve Hint ve Pasifik okyanuslarındaki durumu konuşacaklarını belirtti. Açıklamada, Annegret Kramp Karrenbauer’ın Pazartesi günü NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg ile Brüksel’de görüşeceği ifade edildi.

Avrupa ülkeleri, uzun süredir yeni nesil bir savaş uçağı geliştirme planları yapıyor. Projeye, Airbus ile Dassault şirketleri arasındaki tartışma ve Almanya ile Fransa arasındaki anlaşmazlıklar nedeniyle ara verildi.


Editörün Seçimi

Multimedya