Şarkul Avsat Türkçe https://turkish.aawsat.com Şarkul El-Avsat gazetesi dünyaca en ünlü günlük Arapça gazetesi sayılır. Farklı dört kıtada bulunan 12 şehirde aynı anda basılmaktadır. http://feedly.com/icon.svg

Prens Charles ve Prens William Kraliyet ailesinin geleceğine karar vermek için bir araya gelecek

Prens Charles ve Prens William Kraliyet ailesinin geleceğine karar vermek için bir araya gelecek

Pazartesi, 19 Nisan, 2021 - 16:00
Prens Charles ve oğlu Prens William (AP)

İngiltere Kraliçesi 2. Elizabeth’in oğlu Galler Prensi Charles ve tahtın iki numaralı varisi olan torunu Cambridge Dükü Prens William, Prens Philip’in hayatını kaybetmesinin ardından Kraliyet ailesinin geleceğini tartışmak için haftalar içinde bir araya gelecek.

The Telegraph gazetesinin konuya yakın kaynaklara dayandırdığı haberine göre, İngiltere’nin gelecekteki iki Kralı, Kraliçe ile istişare ederek, Kraliyet ailesinin gelecekteki rollerini belirleyecek.

Prens Charles ve Prens William, Kraliyet ailesinin kaç tam zamanlı çalışanı olması gerektiğine karar verecek. Ayrıca, Prens Harry ve eşi Megan Markle’ın geçen yıl Kraliyet görevlerinden ayrılmadan önce yaptıkları tüm görevleri nasıl dağıtacaklarını tartışacaklar.

Çift, Kraliyet ailesi üyesi iken yaklaşık 588 görevde bulundu. Bu da, Kraliyet ailesinin bu görevlerin yeniden nasıl paylaştırılacağını gözden geçirmesi gerektiği anlamına geliyor.

Kraliyet ailesinin, Kraliçe Elizabeth’in oğlu ve Prens Charles’ın erkek kardeşi Prens Andrew’un görevlerini de yeniden paylaştırması gerekiyor.

Prens Andrew, çocuk istismarı suçlamasıyla bulunduğu hapishanede intihar eden milyarder iş adamı Jeffrey Epstein ile olan dostluğu nedeniyle Kraliyet görevlerinden ayrılmıştı.

Kaynaklara göre Prens Charles, Kraliyet ailesinin ve hükümet sisteminin temel politikalarının her adımına oğlu Cambridge Dükü’nün katılımını her zaman bekliyor.

Şu anda Kraliyet ailesinin yaklaşık 15 üyesi, yılda 3 binden fazla göreve katılıyor.


Editörün Seçimi

Multimedya