Şarkul Avsat Türkçe https://turkish.aawsat.com Şarkul El-Avsat gazetesi dünyaca en ünlü günlük Arapça gazetesi sayılır. Farklı dört kıtada bulunan 12 şehirde aynı anda basılmaktadır. http://feedly.com/icon.svg

Kral Selman, Katar Emiri’ni Suudi Arabistan’a davet etti

Kral Selman, Katar Emiri’ni Suudi Arabistan’a davet etti

Salı, 27 Nisan, 2021 - 10:30
Suudi Arabistan Kralı Selman bin Abdulaziz, Katar Emiri Şeyh Tamim bin Hamad Al Sani (SPA)

Suudi Arabistan Kralı Selman bin Abdulaziz, Katar Emiri Şeyh Tamim bin Hamad Al Sani’yi ülkesine davet etti.

Suudi Arabistan resmi haber ajansı SPA’ya göre Katar Emiri, Suudi Arabistan Dışişleri Bakanı Prens Faysal bin Ferhan’ı başkent Doha’daki el-Bahr Sarayı’nda kabul etti.


Prens Faysal, görüşmede Şeyh Tamim’e, Kral Selman ve Veliaht Prens Muhammed bin Selman’ın selamlarının yanı sıra Kral Selman’ın Suudi Arabistan davetini iletti.

Katar Emiri de, Kral Selman ve Veliaht Prens’e selamlarının yanında sağlıklı bir ömür dileklerini dile getirdi.

Görüşmede, bölgesel ve uluslararası gelişmelerin yanı sıra iki kardeş ülke arasındaki ilişkiler ve onları her alanda geliştirmenin yolları da gözden geçirildi.


Suudi Bakan, dün ayrıca Katar Başbakan Yardımcısı ve Dışişleri Bakanı Şeyh Muhammed bin Abdurrahman Al Sani ile de bir görüşme gerçekleştirdi.


Görüşmede, Suudi Arabistan -Katar Koordinasyon Konseyi mekanizmalarını harekete geçirme ile iki kardeş ülke arasındaki çeşitli koordinasyon ve işbirliği alanlarında ilişkileri güçlendirme konuları ele alındı.


Editörün Seçimi

Multimedya