Şarkul Avsat Türkçe https://turkish.aawsat.com Şarkul El-Avsat gazetesi dünyaca en ünlü günlük Arapça gazetesi sayılır. Farklı dört kıtada bulunan 12 şehirde aynı anda basılmaktadır. http://feedly.com/icon.svg

Yemenli Bakan: İran tüm imkanlarıyla Husileri destekliyor

Yemenli Bakan: İran tüm imkanlarıyla Husileri destekliyor

Salı, 27 Nisan, 2021 - 16:00
Marib’te savaşan bir Yemen askeri (AFP)

Yemen Enformasyon Bakanı Muammer el-İryani, İran rejimi ve mezhepçi milislerinin geçtiğimiz aylarda tüm siyasi, medya ve askeri yetenekleriyle Yemen’in çeşitli cephelerinde terörist Husi milislerini desteklediğini dile getirdi.

Bakan İryani, Yemen resmi haber ajansı SABA’ya yaptığı açıklamada, “Ulusal Ordu, Halk Direnişi ve Marib halkı, Suudi Arabistan liderliğindeki Arap Koalisyonu’nun desteğiyle 6 yıldır Arap milleti adına tarihi ve kararlı bir savaş yürütüyor. Marib’in zaferi, İran’ın yayılmacı projesini bozmak demektir” dedi.

Arap devletleri ve halklarını, Yemen’in güvenlik ve istikrarını baltalayan İran politikaları konusunda net bir tutum takınmaya çağıran İryani, Husi milislerin Yemen’deki eylemlerini artırmasının Yemenlilerin çektiği acıyı şiddetlendirdiğini sözlerine ekledi.


Editörün Seçimi

Multimedya