Şarkul Avsat Türkçe https://turkish.aawsat.com Şarkul El-Avsat gazetesi dünyaca en ünlü günlük Arapça gazetesi sayılır. Farklı dört kıtada bulunan 12 şehirde aynı anda basılmaktadır. http://feedly.com/icon.svg

Lübnan: Ülkeye 11 kilo kokain sokmaya çalışan bir kişi yakalandı

Lübnan: Ülkeye 11 kilo kokain sokmaya çalışan bir kişi yakalandı

Salı, 27 Nisan, 2021 - 14:30
Suudi yetkililer, Lübnan’dan gelen nar sevkiyatının içinde saklanan uyarıcı Captagon haplarını buldu (AP)

Lübnan’ın, Suudi Arabistan’ı Lübnan’dan meyve ve sebze ithalatı yasağını kaldırmaya ikna etmek için uyuşturucu kaçakçılığıyla mücadele sözü vermesinden bir gün sonra, Beyrut Uluslararası Havaalanı’nda uyuşturucu kaçakçılığı yapan bir kişi yakalandı.

Beyrut Uluslararası Havaalanı’ndaki güvenlik güçleri, ülkeye 11 kilo kokain sokmaya çalışan bir kişinin yakalandığını bildirerek, söz konusu kişinin Katar Havayolları ile Brezilya’dan ülkeye geldiğini açıkladı.

Suudi Arabistan, Lübnan’dan gelen bir nar sevkiyatında saklanan çok büyük sayıda uyarıcı Captagon haplarını ele geçirerek, Lübnan’dan meyve ve sebze ithalatını yasaklamıştı.

Diğer Körfez ülkelerinin Suudi Arabistan’ın bu kararını destekleyen açıklamalar yapması, eşi görülmemiş bir ekonomik krizle karşı karşıya olan Lübnan’ın bu ülkelerin de aynı kararı alacağına ilişkin endişelerini artırdı.


Editörün Seçimi

Multimedya