Şarkul Avsat Türkçe https://turkish.aawsat.com Şarkul El-Avsat gazetesi dünyaca en ünlü günlük Arapça gazetesi sayılır. Farklı dört kıtada bulunan 12 şehirde aynı anda basılmaktadır. http://feedly.com/icon.svg

Libya Dışişleri Bakanı, Cezayirli mevkidaşı ile ülkesindeki barış sürecini görüştü

Libya Dışişleri Bakanı, Cezayirli mevkidaşı ile ülkesindeki barış sürecini görüştü

Pazar, 2 Mayıs, 2021 - 06:15
Libya Dışişleri Bakanı Necla Menguş (AFP)

Cezayir Dışişleri Bakanı Sabri Bukadum’un Libya Ulusal Birlik Hükümeti'nin (UBH) Dışişleri Bakanı Necla el-Menguş ile bir telefon görüşmesi gerçekleştirdiğini bildirdi. Cezayir Haber Ajansı  APS’nin haberine göre iki bakan görüşmede, Libya’da barış ve uzlaşı sürecinde ilerleme kaydedebilmenin yollarını ele aldılar.

Cezayir Dışişleri Bakanı Bukadum, dün sosyal paylaşım sitesi Twitter üzerinden yaptığı açıklamada, şunları söyledi:

“Libya Dışişleri ve Uluslararası İşbirliği Bakanı meslektaşım Necla el-Menguş ile Cezayir'in bu ay Afrika Birliği (AfB) Barış ve Güvenlik Konseyi Başkanlığı’nı devralması ışığında, bu kardeş ülkede barış ve uzlaşı sürecinde ilerleme kaydetmek amacıyla ortak çabalarımızı güçlendirme yolları hakkında konuştum.”

Cezayir bu ay, AfB Barış ve Güvenlik Konseyi’ndeki diğer üyelerle birlikte Afrika kıtasında barış ve güvenlik gündemini masaya yatırmak ve kıtadaki mevcut zorluklarla mücadele etmek için çalışacağı Konsey’e başkanlık edecek. AfB Barış ve Güvenlik Konseyi bu ay, Libya ve Mali'deki mevcut durumlarla ilgili önemli toplantılara sahne olacak.


Editörün Seçimi

Multimedya