Şarkul Avsat Türkçe https://turkish.aawsat.com Şarkul El-Avsat gazetesi dünyaca en ünlü günlük Arapça gazetesi sayılır. Farklı dört kıtada bulunan 12 şehirde aynı anda basılmaktadır. http://feedly.com/icon.svg

Suudi Arabistan ve BAE Dışişleri Bakanları istişare için görüştü

Suudi Arabistan ve BAE Dışişleri Bakanları istişare için görüştü

Pazar, 2 Mayıs, 2021 - 08:30

Cumartesi günü Abu Dabi Veliaht Prensi Şeyh Muhammed bin Zayed Al Nahyan ile Suudi Arabistan Dışişleri Bakanı Prens Faysal bin Ferhan bin Abdullah'ın yaptığı görüşmede, iki ülke arasındaki bölgesel ve uluslararası meselelerin yanı sıra ortak menfaatleri ilgilendiren konular ele alındı.

Abu Dabi'deki el-Vatan Sarayında gerçekleşen görüşmede, iki dost ülke arasındaki ikili ilişkiler ve bunu geliştirme yolları ve ortak işbirliği konuları ele alındı. Prens Faysal bin Ferhan, Kral Selman bin Abdulaziz ve Veliaht Prensi Muhammed bin Selman’ın selam ve takdirlerini Abu Dabi’ye ileterek kardeş BAE halkı için daha fazla ilerleme ve refah diledi.

Şeyh Muhammed bin Zayed Al Nahyan da Suudi Arabistan kralı ve veliaht prensine selamlarını göndererek sağlık ve afiyette olmalarını diledi. Ayrıca Suudi halkına daha fazla ilerleme ve refah diledi.

Diğer yandan Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) Dışişleri ve Uluslararası İşbirliği Bakanı Şeyh Abdullah bin Zayed Al Nahyan, Suudi Arabistan Dışişleri Bakanı Faysal bin Ferhan bin Abdullah’ı karşıladı. Görüşmede, iki ülke arasındaki ikili ilişkiler ele alınarak bunları daha da güçlendirme ve ortak iş birliği konuları ele alındı.

Taraflar, Kovid-19 salgınının yansımaları karşısında iki ülke arasındaki iş birliği ve koordinasyonu geliştirmenin yanı sıra salgını geriletme konusunda başarılı adımlar atmak ve mesafe kat etmek için uluslararası düzeyde kolektif çabayı güçlendirmenin yollarını ele aldı.

Şeyh Abdullah bin Zayed Al Nahyan, BAE ve Suudi Arabistan arasındaki köklü kardeşlik ilişkilerine değinerek, ülke yönetimlerinin halklarının yararına olacak tüm alanlarda iş birliğini artırma yönündeki istekliliğine vurgu yaptı.


Editörün Seçimi

Multimedya