Şarkul Avsat Türkçe https://turkish.aawsat.com Şarkul El-Avsat gazetesi dünyaca en ünlü günlük Arapça gazetesi sayılır. Farklı dört kıtada bulunan 12 şehirde aynı anda basılmaktadır. http://feedly.com/icon.svg

Âl Maktum Vakfı hayır işleri için 326 milyon dolar harcadı

Âl Maktum Vakfı hayır işleri için 326 milyon dolar harcadı

Muhammed bin Raşid Âl Maktum Uluslararası Vakfı her türlü hayır işi için yardımda bulunuyor
Salı, 4 Mayıs, 2021 - 11:15
Şeyh Muhammed bin Raşid ve Şeyh Hamdan bin Raşid, Muhammed bin Raşid Âl Maktum Uluslararası Vakfı toplantısında (Şarku’l Avsat)

Muhammed bin Raşid Âl Maktum Uluslararası Vakfı’nın geçen yılki bilançosuna göre BAE Başbakanı ve Dubai Emiri Muhammed bin Raşid Âl Maktum, hayır işi, yardımlaşma ve toplum için 1,2 milyar dirhem (326 milyon dolar) harcadı.

Vakıf, tutarın 82 ülkeden 83 milyon insan için kullanıldığını, onlarca girişimin, projenin ve kampanyanın hedefe ulaşarak mağdur insanların sıkıntılarını hafiflettiğini açıkladı. Vakıf, lojistik ve teknik zorluklara rağmen koronavirüs salgınından önemli ölçüde etkilenen eğitim ve sağlık sektörü için yardımda bulunuyor.

Şeyh Muhammed bin Raşid Âl Maktum, konu hakkında açıklamada bulundu:

“Kovid-19 salgını, yardım faaliyetlerinin kriz zamanlarında insanlara hizmet etme konusunda oldukça önemli olduğunu gösterdi. Pandeminin neden olduğu zorluklara rağmen hayır işine olan bağlılığımız ile 82 ülkede 83 milyondan fazla insana ulaştık. BAE yalnızca siyasi ve ekonomik bir ülke değil, devletimiz insani bir varlık ve bölgede bir ümit ışığı. Zorluklar ne olursa olsun insanlığa sırtımızı dönmeyeceğiz ve her yerde umut tohumları ekmeye devam edip insanlara yardım edip destek olacağız.  İnsani yardım çalışmalarımızın ortakları her geçen yıl artıyor. Böylece yardım ettiğimiz insan sayısı da çoğalıyor ve bu çalışmaların medeniyetimizin yeniden başlamasına yardımcı olacağına dair inancımız artıyor.”

Muhammed bin Raşid Âl Maktum Uluslararası Vakfı Mütevelli Heyet Başkan Yardımcısı Dubai Veliaht Prensi Şeyh Hamdan bin Muhammed bin Raşid Âl Maktum, konu hakkında açıklamada bulundu:

“Muhammed bin Raşid Âl Maktum Uluslararası Vakfı, ülkemizin hayırseverliğin dünyaya yayılan ellerinden biridir ve başkaları için tehdit olarak görülen bir şeyin, yaşam kalitesini iyileştirmek ve istikrarlı toplumlar inşa etmek için fırsat oluşturuyor. Vakfımızın küresel alandaki girişimleri, birçok uluslararası kuruluşun dünyanın her yerindeki mağdur insanlara gıda ve tıbbi yardım ulaştırması için kaynaklarını ve uzmanlığı sunarak 2020 yılında önemli bir rol oynadı.”

Veliaht Prens, vakfın varlıklarını, programlarını ve girişimleri insani yardıma vakfetmesinin BAE’nin bölgesel ve küresel alanda gelişmesine yardımcı olduğunu açıkladı.


Editörün Seçimi

Multimedya