Şarkul Avsat Türkçe https://turkish.aawsat.com Şarkul El-Avsat gazetesi dünyaca en ünlü günlük Arapça gazetesi sayılır. Farklı dört kıtada bulunan 12 şehirde aynı anda basılmaktadır. http://feedly.com/icon.svg

Suudi Arabistan’daki ticari faaliyetler son üç ayın en yüksek seviyesine çıktı

Suudi Arabistan’daki ticari faaliyetler son üç ayın en yüksek seviyesine çıktı

Salı, 4 Mayıs, 2021 - 15:15
Fotoğraf (Şarku’l Avsat)

IHS Markit tarafından oluşturulan Satınalma Yöneticileri Endeksleri’ne (PMI) göre, Suudi Arabistan’ın petrol dışı özel sektöründeki ticari faaliyetler Nisan ayında üç ayın en yüksek seviyesine çıktı. Firmalar ayrıca beş ayda ilk kez büyük ölçüde personel sayısını artırdı.

IHS Markit Ekonomisti David Owen, “Suudi Arabistan’ın PMI’sı, petrol dışı ekonomide daha fazla büyümeye işaret ederek Nisan ayında toparlandı. İş koşulları yeni tip koronavirüs etkisinden iyileşmeye devam ettikçe yeni siparişler en hızlı şekilde üç ay boyunca toplandı” dedi.

Talebin artmasına rağmen, Mart ayından itibaren iş dünyası görünümünün zayıfladığını söyleyen Owen, “İşletmeler arasındaki mevcut endişeler, yurt dışı seyahat ile ilgili sorunları daha da kötüleştirebilecek olası bir yeni salgın dalgasını içeriyor” diye konuştu.

 


Editörün Seçimi

Multimedya