Şarkul Avsat Türkçe https://turkish.aawsat.com Şarkul El-Avsat gazetesi dünyaca en ünlü günlük Arapça gazetesi sayılır. Farklı dört kıtada bulunan 12 şehirde aynı anda basılmaktadır. http://feedly.com/icon.svg

Kuveyt Emiri Sabah: Ülkeyi istikrasızlaştırma girişimlerine sert cevap vereceğiz

Kuveyt Emiri Sabah: Ülkeyi istikrasızlaştırma girişimlerine sert cevap vereceğiz

Perşembe, 6 Mayıs, 2021 - 11:45
Kuveyt Emiri Ramazan'ın son 10 günü münasebetiyle konuşma yapıyor (KUNA)

Kuveyt Emiri Şeyh Nevaf el-Ahmed el-Cabir es-Sabah, hükümetinin ülkeyi istikrarsızlaştırma ve ulusal birliğe zarar verme yönündeki tüm girişimlere şiddetle karşı koyacağını belirttiği açıklamasında, ülkesinin benimsediği demokratik yaklaşımı da işaret ederek Kuveyt’in karşı karşıya olduğu krizlerle mücadelede hükümet ve parlamentonun işbirliği yapması çağrısında bulundu.

Şeyh Nevaf el-Ahmed, Ramazan ayının son on günü vesilesiyle yaptığı konuşmada, "Kuveyt bize bir emanettir. Ulusal birliğimize zarar vermeyi amaçlayan hiçbir girişime ve bunların propagandasını yapanların ulusal güvenlik ve istikrarımızı bozmasına izin vermeyeceğiz" dedi.

Kuveyt Emiri, “devlet yöneticileri ve kurumları arasındaki işbirliğinin başarılı ulusal eylemin temeli ve kalkınma hedeflerine ulaşmanın en iyi yolu olduğunu” vurguladı.

Devlet kurumları arasındaki işbirliğinin, gerginliğe ve muhtemel aksaklıklara sebep olarak ülkenin kalkınma planına engel olacak tüm faktörlerden uzak durarak, benimsediğimiz demokrasi yoluna ve ulusal hedeflerimize ulaşma yolunda  art niyetlileri engellemek adına muhatapları incitmeden ve suçlamada bulunmadan sakin ve amaçlı diyaloga bağlı kalarak, sadık hemşehrilerimizin arzu ettiği kalkınma beklentilerine ulaşmak için herhangi bir başarılı ulusal eylemin temeli ve başarılara en ideal yönetimi olduğunu vurguladı.

Kuveyt Emiri, “Herkesin sosyal medyada platformlarından çıkan dedikodulara karşı durmaya ve tüm gerçeği araştırmaları için raporların doğruluğunu kontrol etmeye çağırarak, Yüce Rabbim’i kıymetli ülkemizin güvenlik ve emniyetini korumaya çağırıyorum" dedi.

Şeyh Nevaf "Tüm dünyayı etkileyen koronavirüs nedeniyle dikkat ve ihtiyat gerektiren olağanüstü koşullarla bir yıldan fazla süredir karşı karşıyayız" dedi.

"Bu, bu salgınla başa çıkabilmek için daha fazla anlayış ve sabır gerekiyor" diyerek tüm insanları sağlık önlemlerine uymaya çağırdı.

Şeyh Nevaf, pandeminin patlak vermesinden bu yana, bu salgınla mücadele etmek için kendilerini tehlikeye atan ülkedeki her alandan gönüllü kişilerin, Kuveyt vatandaşlarının ve ülkede ikamet eden göçmenlerin mücadelesine övgüde bulunarak, teşekkürlerini sundu.


Editörün Seçimi

Multimedya