Şarkul Avsat Türkçe https://turkish.aawsat.com Şarkul El-Avsat gazetesi dünyaca en ünlü günlük Arapça gazetesi sayılır. Farklı dört kıtada bulunan 12 şehirde aynı anda basılmaktadır. http://feedly.com/icon.svg

İran medyası: Buşehr'de çıkan büyük yangın kontrol altına alındı

İran medyası: Buşehr'de çıkan büyük yangın kontrol altına alındı

Cumartesi, 8 Mayıs, 2021 - 14:00
İran'da çıkan bir önceki yangını söndüren itfaiyeciler (Arşivler)

İran medyası, dün akşam (Cuma) ülkenin güneyindeki Buşehr kentinin girişinde Buşehr Nükleer Santrali’nin de yer aldığı bölgede çıkan büyük bir yangının kontrol altına alındığını bildirdi. İran son zamanlarda benzer yangın hadiselerine tanıklık ediyor.

İran’ın yarı resmi Fars haber ajansı, şehrin yakınındaki İran Ordusu Donanması'na ait bir bölgede akşam saat 21.00 sularında yangının çıktığını bildirdi. Acil durum ekipleri şantiyeye gitti ve iki saat içerisinde yangını kontrol altına almayı başardı.

Buşehr kentinde İran ordusuna ait noktada çıkan yangının nedeninin şimdiye kadar bilinmediğini kaydeden ajans, yerel yetkililerden aldığı bilgiye göre yangının herhangi bir yaralanmaya yol açmadığını belirtti.

Tahran'ın güneyindeki Kum kentindeki bir kimya fabrikasında geçtiğimiz Pazar günü çıkan büyük bir yangında ölümler ve yaralanmalar meydana gelmişti.


Editörün Seçimi

Multimedya