Şarkul Avsat Türkçe https://turkish.aawsat.com Şarkul El-Avsat gazetesi dünyaca en ünlü günlük Arapça gazetesi sayılır. Farklı dört kıtada bulunan 12 şehirde aynı anda basılmaktadır. http://feedly.com/icon.svg

ABD Ulusal Güvenlik Danışmanı, İsrailli mevkidaşıyla Kudüs'ü görüştü

ABD Ulusal Güvenlik Danışmanı, İsrailli mevkidaşıyla Kudüs'ü görüştü

Pazartesi, 10 Mayıs, 2021 - 09:30
Washington, Filistinli ailelerin Şeyh Cerrah mahallesindeki evlerinden sürülme olasılığı konusunda derin endişelerini dile getirdi. (AFP)

Beyaz Saray, ABD Ulusal Güvenlik Danışmanı Jake Sullivan'ın İsrailli mevkidaşı Meir Ben-Shabbat ile dün akşam telefonda görüştüğünü açıkladı. Görüşmede Sullivan'ın, 'ABD'nin Kudüs'teki gelişmelerden ve Ramazan ayının son günlerinde Mescid-i Aksa'daki şiddetli çatışmalardan duydukları endişeyi' belirttiği ifade edildi. 

Sullivan, ABD'nin, Filistinli ailelerin Şeyh Cerrah Mahallesi'ndeki evlerinden tahliye edilmesinden 'derin endişe' duyduğunu aktardı.

Beyaz Saray'dan yapılan açıklamada ayrıca, Sullivan ve Ben-Shabbat'ın, roket saldırıları ve Gazze'den İsrail tarafına yanan balonların gönderilmesinin de kabul edilemez olduğu konusunda mutabık kaldıkları belirtildi. 


Editörün Seçimi

Multimedya