Şarkul Avsat Türkçe https://turkish.aawsat.com Şarkul El-Avsat gazetesi dünyaca en ünlü günlük Arapça gazetesi sayılır. Farklı dört kıtada bulunan 12 şehirde aynı anda basılmaktadır. http://feedly.com/icon.svg

İsrail, yanan balonlara karşılık olarak Gazze Şeridi’nde Hamas'a ait noktaları bombaladı

İsrail, yanan balonlara karşılık olarak Gazze Şeridi’nde Hamas'a ait noktaları bombaladı

Pazartesi, 10 Mayıs, 2021 - 12:30
Hamas’ı destekleyen Filistinliler tarafından hazırlanan yanan balonlar, Gazze Şeridi’nin kuzey sınırından İsrail'e gönderiliyor (AFP)

İsrail ordusu bu sabah Gazze Şeridi'nden İsrail'e üç roket atıldığını duyurdu.

İsrail ordusu sözcüsü Avichai Adrai, hava savunma sistemi Demir Kubbe’nin bu füzelerden birini durdurmayı başardığını söyledi.

Adrai, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, İsrail tanklarının geçtiğimiz gece son günlerde Gazze Şeridi'nden İsrail topraklarına gönderilen yanan balonlara karşılık olarak Hamas’ın Gazze’deki bazı askeri noktalarını bombaladığını belirtti. Adrai ayrıca dün akşam Gazze Şeridi'nden İsrail'e roketler atıldığını da ekledi.

Bunun yanı sıra İsrail dün gece gerginliğin artmasının ardından, Gazze Şeridi'ndeki balıkçılara yeniden avlanma yasağı getirdi.

Gazze'deki Filistinli gruplar geçtiğimiz günlerde, Kudüs'te devam eden gerginlik çerçevesinde Gazze Şeridi ile İsrail'i bir birinden ayıran sınır çitinin yakınlarında, ‘el-Haşne'l-Edevat’ olarak bilinen grupların çalışmalarının başladığını duyurmuştu. Söz konusu çalışmalar arasında, sınır çitinin yakınlarındaki gece gösterilerinin ve Gazze Şeridi’ne komşu İsrail yerleşim bölgelerine yanan balonlar gönderme faaliyetlerinin yeniden başlaması yer alıyor. 


Editörün Seçimi

Multimedya