Şarkul Avsat Türkçe https://turkish.aawsat.com Şarkul El-Avsat gazetesi dünyaca en ünlü günlük Arapça gazetesi sayılır. Farklı dört kıtada bulunan 12 şehirde aynı anda basılmaktadır. http://feedly.com/icon.svg

İsrail Gazze’de Kudüs Tugayları’nın iki saha komutanını öldürdü

İsrail Gazze’de Kudüs Tugayları’nın iki saha komutanını öldürdü

Salı, 11 Mayıs, 2021 - 14:15
Gazze’nin batısında İsrail’in saldırısı sonucu hasar gören ev (EPA)

İslami Cihad Hareketi’nin askeri kanadı olan Kudüs Tugayları’nın iki saha komutanı, İsrail’in bugün Gazze’nin batısında düzenlediği hava saldırısında hayatını kaybetti.

Hareketten bir kaynak AFP’ye yaptığı açıklamada, “Gazze’nin batısında yer alan evlerinde kendilerini hedef alan saldırıda Kudüs Tugayları’nın iki saha komutanı öldürüldü ve üçüncü bir lider ise yaralandı” dedi.

Bir tıbbi kaynak ise, Gazze’deki Şifa Hastanesi’ne 2 ölünün yanı sıra 2’si çocuk ve 1’i kadın olmak üzere 8 yaralının getirildiğini bildirdi.

Hamas’ın askeri kanadı Kassam Tugayları’ndan yapılan kısa açıklamada ise, “İsrail’in saldırısı, hazırlıklı olma bağlamında askerlerimizin bir arada bulunduğu bir noktayı hedef aldı. Ölü ve kayıplarımız var” denildi.

Hamas tarafından yönetilen Sağlık Bakanlığı’na göre, İsrail’in dün akşam düzenlediği hava saldırısı sonucu 9’u çocuk ve biri kadın olmak üzere 25 kişi hayatını kaybederken, 125 kişi ise yaralandı.


Editörün Seçimi

Multimedya