Şarkul Avsat Türkçe https://turkish.aawsat.com Şarkul El-Avsat gazetesi dünyaca en ünlü günlük Arapça gazetesi sayılır. Farklı dört kıtada bulunan 12 şehirde aynı anda basılmaktadır. http://feedly.com/icon.svg

İsrail ordusu Gazze Şeridi’ne hava ve kara operasyonu başlatıldığını duyurdu

İsrail ordusu Gazze Şeridi’ne hava ve kara operasyonu başlatıldığını duyurdu

Cuma, 14 Mayıs, 2021 - 09:00
Gazze’den İsrail’e fırlatılan roketler (EPA)

İsrail ordusu, dün gece Gazze Şeridi’ne hava ve kara operasyonu başlatıldığını duyurdu.

İsrail, Gazze Şeridi sınırı boyunca tanklar ve zırhlı araçlar konuşlandırdı.

İsrail ordusu Sözcüsü Birimi'nin Arap medya bölümünün başkanı Avichay Adraee, İsrail hava ve kara kuvvetlerinin Gazze Şeridi’ne saldırılar düzenlediğini öne sürdü.

Ordu Sözcüsü Yarbay Jonathan Conricus ise kara operasyonu yapma hazırlığında olduklarını bildirerek, “Hazırız ve çeşitli senaryolar için hazırlanmaya devam ediyoruz. Genelkurmay Başkanı bu hazırlıkları denetliyor ve yönetiyor” dedi.

Bu arada İsrail ordusu, Gazze Şeridi’ne 4 kilometre mesafedeki yerleşim yerlerinde yaşayanların bir sonraki duyuruya kadar sığınaklarda kalması gerektiğini açıkladı.

İsrail’in Gazze’deki saldırılarında 10 Mayıs’tan bu yana hayatını kaybeden Filistinlilerin sayısı 28’i çocuk 109’a yükseldi.

Hamas’ın silahlı kanadı İzzeddin El Kassam Tugayları sözcüsü Ebu Ubeyde, “Gazze Şeridi’ndeki herhangi bir bölgeye yapılacak kara saldırısı, düşmanın ölüleri artırmak için bir fırsat olacaktır ve biz ders vermeye hazırız” dedi.


Editörün Seçimi

Multimedya