Şarkul Avsat Türkçe https://turkish.aawsat.com Şarkul El-Avsat gazetesi dünyaca en ünlü günlük Arapça gazetesi sayılır. Farklı dört kıtada bulunan 12 şehirde aynı anda basılmaktadır. http://feedly.com/icon.svg

18 bilim insanı: Salgının nasıl ortaya çıktığını tespit etmek için daha fazla araştırmaya ihtiyaç var

18 bilim insanı: Salgının nasıl ortaya çıktığını tespit etmek için daha fazla araştırmaya ihtiyaç var

Cuma, 14 Mayıs, 2021 - 12:00
Koronavirüsü gösteren bir görsel (ABD Hastalık Kontrol ve Önleme Merkezi)

Bir grup kıdemli bilim insanı, koronavirüsün kökeninin hala belirsiz olduğunu ve bunun doğal olarak ortaya çıktığını veya bir laboratuvardan sızdığı iddialarını kanıtlayacak net bir bilgi yada belgenin olmadığını belirtti.

Reuters'ın haberine göre, Cambridge Üniversitesi'nden mikrobiyoloji uzmanı Ravindra Gupta ve Fred Hutchinson Kanser Araştırma Merkezi'nde virüslerin kökenini inceleyen Jesse Bloom'un da aralarında bulunduğu 18 bilim insanı, salgının kökenini belirlemek için daha fazla araştırmaya ihtiyaç olduğunu söyledi. 

Merkezden yapılan açıklamada "Bir laboratuvardan kazara sızıntı ve hayvanlardan insanlara bulaşma teorileri hala geçerlidir" ifadeleri kullanıldı. 

Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını, 2019'un sonunda Çin'de ortaya çıktığından bu yana dünya çapında 3,34 milyon can aldı. 


Editörün Seçimi

Multimedya