Şarkul Avsat Türkçe https://turkish.aawsat.com Şarkul El-Avsat gazetesi dünyaca en ünlü günlük Arapça gazetesi sayılır. Farklı dört kıtada bulunan 12 şehirde aynı anda basılmaktadır. http://feedly.com/icon.svg

İngiltere kısıtlamaları kademeli kaldırma planına devam ediyor

İngiltere kısıtlamaları kademeli kaldırma planına devam ediyor

Cuma, 14 Mayıs, 2021 - 12:45
İngiltere’de koronavirüs aşısı olan bir vatandaş (Reuters)

İngiltere’de aşıların dağıtımından sorumlu Bakan Nazım ez-Zahavi, ülkenin yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınıyla mücadele için getirilen kısıtlamaları kademeli olarak kaldırma planına devam edeceğini bildirdi.

Reuters’a göre Zahavi, Sky News’e yaptığı açıklamada, Hindistan mutasyonunun ortaya çıkışı konusundaki endişelere rağmen, yetkililerin aşıların etkili olduğuna inandığını dile getirdi.

Zahavi, “İngiltere’nin bazı bölgelerinde Hindistan mutasyonun varlığıyla ilgili endişeler var, ancak B.1.617.2 varyantının insanlar üzerinde daha şiddetli bir etkiye sahip olduğuna veya aşılara karşı dirençli olduğuna dair hiçbir kanıt yok” diye konuştu.

Pazartesi gününden itibaren başlayan yol haritasının hala yürürlükte olduğunu söyleyen Zahavi, insanları hastanelerden uzak tutan ve virüse yakalanmalarını önleyen aşı sürecinin devam ettiğini de vurguladı.


Editörün Seçimi

Multimedya