Şarkul Avsat Türkçe https://turkish.aawsat.com Şarkul El-Avsat gazetesi dünyaca en ünlü günlük Arapça gazetesi sayılır. Farklı dört kıtada bulunan 12 şehirde aynı anda basılmaktadır. http://feedly.com/icon.svg

İsrail ordusu: ‘İç iletişim’ sorunu yaşandı, Gazze Şeridi’ne asker girmedi

İsrail ordusu: ‘İç iletişim’ sorunu yaşandı, Gazze Şeridi’ne asker girmedi

Cuma, 14 Mayıs, 2021 - 15:45
İsrail askerleri, Gazze Şeridi'ne top mermisi atmaya hazırlanıyor (AFP)

İsrail ordusu bugün yaptığı açıklamada Gazze Şeridi'ne kara harekatı yapıldığı iddialarını reddederek, 'iç iletişim' sorunu yaşandığını bildirdi.

Perşembe’yi Cuma’ya bağlayan gece İsrail ordusundan medyaya, Gazze Şeridi'nde İsrail askerlerinin bulunduğuna dair resmi olmayan bir bilgi sızdırıldı. Ancak iki saat sonra ordu, Gazze'de asker olmadığını belirten yeni bir açıklama yayınladı. Ordu sözcüsü, AFP’ye yaptığı açıklamada, "Bir iç iletişim sorunu yaşandı" dedi.

İsrail, Tel Aviv’e kadar uzanan roket atışları ortasında, gece yarısından sonra Gazze Şeridi'ndeki Hamas üyelerine karşı topçu ve hava saldırısı başlattı.

Reuters haber ajansına göre, İsrail sınırına yakın Gazze Şeridi’nin kuzeyindeki Filistinliler, İsrail ordusunun varlığına dair herhangi bir işaret görmediklerini, ancak ağır topçu ateşi ve düzinelerce hava saldırısı gerçekleştiğini söylediler.

Öte yandan Filistinli sağlık yetkilileri, son 4 gün içinde Gazze'de 29'u çocuk en az 109 kişinin İsrail tarafından şehit edildiğini söyledi. Sadece dün (Perşembe), Gazze Şeridi'nde 52 Filistinli şehit edildi.


Editörün Seçimi

Multimedya